Звіти

Наші на виїзді: 5 українських гуртів у Будапешті

З 16 по 18 листопада у Будапешті відбувалася конференція-фестиваль Budapest Showcase Hub (BuSH), присвячена розвитку музичної індустрії та нової, яскравої музичної сцени у Східній Європі. Окрім навколомузичної серії лекцій, відкритих інтерв’ю та воркшопів, у рамках заходу на чотирьох столичних концертних майданчиках виступали гурти з регіону Балтика-Балкани. Україну представляли Brunettes Shoot Blondes та SINOPTIK. Паралельно з Budapest Showcase Hub у місті відбувався концерт європейського туру Stoned Jesus спільно із 5R6. А ще ми випадково зустрілися з Олею Дібровою з гурту DVOE. Muzmapa не пропустила жодної події, пов’язаної з українською музикою «на виїзді», тож спробуємо коротко розповісти, як це все відбувалося.

Задля того, щоб вибрати гурти для участі у шоукейсі, організатори заходу безпосередньо зверталися до музичних журналістів із країн Східної Європи. Свій «список рекомендованих» надіслали і ми. Якщо забігти наперед, Brunettes Shoot Blondes та SINOPTIK не дали хука: обидва виступи пройшли на найвищому рівні.

Фуршет, купа іменитих та не дуже особистостей, які формують музичну індустрію у своїх країнах. Спочатку серед них ми почувалися трохи скуто, але через чверть години зрозуміли, що опинилися серед «своїх»: у всіх майже однакові проблеми та прагнення у своїх сферах діяльності. Одним словом — є про що поговорити. Плавно офіційна частина перетворилася на рок-концерт.

«Брюнетси» відкривали музичну частину Budapest Showcase Hub. Андрій Ковальов і Ко запам’яталися перш за все тим, що спромоглися додати до свого виступу рок-н-рольної іскорки та зіграли ще свіжий, невиданий матеріал. Гурт розхитав культовий будапештський А38 — клуб-ресторан, облаштований на борту баржі. У минулому це був український корабель під назвою «Артёмовск». Цікаво, що цей напис залишився там і донині.

Наступного дня під час лекцій на Budapest Showcase Hub ми зустріли вокалістку гурту DVOE Олю Діброву. Згодом ввечері ця сповнена енергії та ідей дівчина зіграла уривок з «Угорської рапсодії» Ференца Ліста у центрі міста.

SINOPTIK в свою чергу показали, як звучить найкращий гурт світу за версією The Global Battle of the Bands 2016. Жодних хиб побачити чи почути не вдалося. Було б непогано, аби цей виступ побачило більше угорців, що проводили вечір п’ятниці у сусідніх пабах. Всі питання — до організаторів шоукейсу. Можливо, не дотягнули у промо. Але загалом проблема невеликої кількості глядачів — це, мабуть, найбільший недолік, який ми встигли помітити.

Зірки зійшлися так, що в Будапешті у той день виступали ще два українських гурти — у рамках європейського туру до столиці Угорщини заїхали кияни Stoned Jesus та харків’яни 5R6. Пропустити цю подію ми не могли, тому після того як «Синоптики» відіграли свій сет, попрямували слухати інших українців. Клуб Dürer Kert, у якому все відбувалося, вразив кількістю зон для відпочинку та розваг: у ньому одночасно функціонує декілька концертних залів, бар, велика тераса з вуличною їжею. У закладі, як і у всьому нічному місті, панує атмосфера свободи та рок-н-ролу. Самокрутки зі зрозуміло чим переходили з рук у руки прямо перед сценою під час виступу, а пластянки із пивом літали над головами збудженого натовпу. До цього можна ставитися по-різному, але очевидно одне — на Stoned Jesus там чекали.

Ми стали свідками того, як відбувся перший sold-out команди Ігоря Сидоренка в Будапешті. Фанати впізнавали пісні з декількох перших акордів, співали тексти разом із фронтменом та просто божеволіли під гарну музику.

Уже після концерту деякі з них шукали музикантів на backstage, щоб отримати автографи на вінілових платівках та постерах гурту. Через організаційні проблеми 5R6 були змушені виступити вже після «Джизасів» та зіткнулися із меншою підтримкою залу. Але це не завадило їм якісно виконати свій сетлист та розхитати присутніх.

Ми чекали на Stoned Jesus та 5R6 разом із повним складом гурту SINOPTIK. І, звичайно ж, нам усім було про що поговорити. Виступи на різних майданчиках у Європі та в Україні, історії з життя, критика нової та старої музики та й просто беззмістовні жарти — така зустріч не могла видатися нудною.

Протягом кількох днів у Будапешті ми слухали та спілкувалися з музикантами, що зараз створюють обличчя української рок- та поп-сцени. І так чи інакше — завдяки своїй творчості вони заслуговують на вашу увагу. Тому не пропустіть їхні найближчі виступи в Україні:

 

Stoned Jesus — сольний концерт у клубі Atlas 18 грудня

SINOPTIK — сольний концерт у клубі Sentrum 4 грудня

DVOE — сольний концерт у клубі Atlas 4 грудня

Більше фото у Галереї

BuSH

Фото та відео Максима Сердюка

  • 74
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.