Індустрія

Недобудовані мости та гамлетівські запитання від 5 Vymir

«Станції метрополітену», психоделічні кейси та навіть справжній «несправжній» череп примітила 20 листопада Muzmapa в гримерці київського інді-рок-гурту 5 Vymir. Перший повноцінний альбом «Містолінія» музиканти презентували у столичному клубі Sentrum.

Мерч

До презентації «Містолінії» 5 Vymir підготувався ґрунтовно. Замість стандартного відеотрейлеру гурт виклав у свій Instagram інтерактивну анімовану «дражнилку» з фрагментами пісень. На концерті ж серед супровідної продукції музикантів не було нічого зайвого й навіть позамузичного. Лише диски «Містолінія» та постери з підписами кожного «п’ятовимірного».

5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

Попри строкату й доволі «різнокольорову» музику, дизайн альбому зроблено в стриманих сірих тонах, і це чудово підкреслює урбаністичну стилістику цих пісень. На обкладинці — досі не введений в експлуатацію Подільський міст між правим та лівим берегами Києва. Дев’ять треків на звороті — неначе дев’ять зупинок метро. Фронтмени гурту Вадим Лазарєв та Костянтин Почтар пояснюють, що «містолінії» — це контури міста, серед яких по-особливому позначені саме транспортні шляхи. Над оформленням альбому працював дизайнер JUL.

А для «своїх» 5 Vymir підготували особливі запрошення на презентацію, які Muzmapa помітила на бекстейджі. Імена цих щасливчиків знають тільки самі музиканти ;)

5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

Атрибутика

5 Vymir поприхоплювали із собою прикольних дрібничок, які хоч і не були задіяні в самому виступі, але надихали їх на класний концерт. У гримерці учасники гурту носилися з іграшковим черепом, що асоціювався з «гамлетівським» «Йоріком» (тут, певно, далося взнаки те, що Вадим і Костя навчалися в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого). Один із кейсів для обладнання нагадував веселу психоделічну картину. А що вже казати про наліпки на чохлі від гітари, без яких і рокер — не рокер!

5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

Барабанник гурту Семен Терещенко перед концертом не випускав із рук паличок. Чи то просто від хвилювання, чи з необхідності підготуватися до виступу якнайкращим чином навіть на відстані від інструменту.

Виступ

5 Vymir розігрівав гурт Singleton, теж столичний. Цього разу Аліна Федорова та музиканти зіграли кілька пісень у несподіваному акустичному форматі. Ще один сюприз від «одинаків» — поява на сцені їхнього першого барабанника Юрія Акопа. Слухачі прийняли Singleton доволі тепло, а на знак вдячності запустили на сцену паперові літачки.

Singleton, Київ, 5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

Власне 5 Vymir показали не лише високу якість гри наживо, а й набутий за кілька попередніх років сценічний артистизм. Особливо «відсмалював» басист Роман Гаркавенко — його танці з гітарою треба було бачити! Декілька разів під час виступу виникали технічні труднощі: наприклад, у Кості відмовляла гітара. Але в такі моменти музиканти професійно тягнули час, заповнюючи непередбачені авральні паузи рухливими інструментальними соляками.

5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

Насамкінець 5 Vymir відійшли від пісень «Містолінії» та вдарили по старих англомовних треках — куди менш ліричних і більш динамічних, ніж останні українськомовні композиції. Під них друзі музикантів навіть влаштували перед сценою невеличкий слем!

5 vymir, П'ятий вимір, альбом Містолінія, презентація альбому Містолінія у Sentrum

То бути чи не бути? Для 5 Vymir — однозначно перший варіант! Музиканти починали з невеличких столичних клубів, і ось за десять років дісталися повноцінного концертного майданчика Sentrum. Тому з виходом лонгплею зведення мостів між ними й аудиторією — справа не такого вже й тривалого часу.

  • 16
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (1)
  1. Даша сказав:

    Хороший звіт із бекстейджу!

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.