Індустрія

8 найкращих українських альбомів 2017. Поки що

Надворі середина липня, половина 2017-го уже позаду — саме час підбивати певні підсумки. Перед вами 8 найкращих українських альбомів цього року. Поки що. Підбірка не претендує на рейтинговість, цілком можливо, що найкращі альбоми цього року вийдуть тільки восени. Слухаємо вершки із загального тла посередності, яка наразі домінує в українських просторах, за перше півріччя 2017 року.

У матеріалі: mandarinaduck, Sasha Boole, Пошлая Молли, Yuko, Signals Feed the Void, Nokturnal Mortum, Straytones та Constantine.

Mandarinaduck — Landslide

Landslide — це рідкісний випадок свого звучання, свого розуміння й осмислення жанру та своїх композиційних ходів. Блискучий і цілісний міні-альбом, якому за форматом не вистачило буквально двох композицій до статусу альбому. А за сприйняттям — цілком. Пісні нарощують емоційні стани, які тільки посилюються, — від ностальгії до щирої меланхолії, а треком Motion Holder і зовсім фіналізують їх та запаковують в архів.

З огляду українських альбомів лютого: http://muzmapa.in.ua/navigator-feb-2017/  

Повна рецензія: http://muzmapa.in.ua/mandarinaduck-landslide/

Sasha Boole — Golden Tooth

Golden Tooth — це альбом із драмою головного героя, який, шукаючи свого місця у світі, знаходить золотого зуба, попри все, що трапляється із ним, та йде вперед, не оглядаючись. У випадку Саші Буля це стало артистичним дорослішанням, певним зануренням у тематику й жанровими експериментами — вихід на електричне звучання, попри всю небезпеку такої ідеї, можна вважати вдалим.

Повна рецензія: http://muzmapa.in.ua/sasha-boole-golden-tooth-album-review/

Пошлая Молли — 8 способов как бросить дрочить

«Пошлая Молли» вміло зайняли нішу рок-музики для підлітків. І зробили це майстерно, за всіма канонами поп-панку. Із наркотиками, сексом і рок-н-ролом. Вибуховими хуками та залиплими в голові мотивами.

З огляду українських альбомів лютого: http://muzmapa.in.ua/navigator-feb-2017/

Yuko — Shchebetuha

Перший ЕР дуету YUKO — незвичайний та зрозумілий одночасно. Тут народні тексти й мотиви поєднуються з танцювальним, подекуди навіть агресивним EDM-звуком. Відчувається непередбачуваність усього, що відбувається в цих піснях. Одночасно можна констатувати спільність духу та творчого підходу в кожній композиції. І хоч YUKO не перші, хто зміг актуалізувати фолк в Україні, свою нішу вони зайняли.

З огляду українських альбомів березня: http://muzmapa.in.ua/navigator-march-17/

Signals Feed The Void — Останнє Тепло

Українська музична традиція має потенціал, при цьому навіть не тут, а там. Бо нащо їм цирк у вигляді копіювання чужої культури, якщо можна скуштувати нового? «ДахаБраха» успішно доводять цю думку, з’являючись на KEXP і NPR Tiny Desk. Тобто ось світ, якому потрібна екзотика, а ось українська нова музика, яка здебільшого намагається перепродати світу щось невластиве їй. Є винятки, але їх майже не видно за правилом. Тішить те, що багато виконавців уже розуміє це й намагається перегравати по-своєму.

Хочеться вірити в те, що Signals Feed the Void також чекає успіх.

Повна рецензія: http://muzmapa.in.ua/signals-feed-void-ostannie-teplo-review/

Nokturnal Mortum — Істина

За якістю запису й інструментальним виконанням нова робота харків’ян не поступається західному продукту. Та все ж «Істина» — це безумовно українська історія, виконана з любов’ю до рідної країни й культури.

Повна рецензія: http://muzmapa.in.ua/nokturnal-mortum-istyna/

Straytones — S/T

Новий альбом Straytones — це (р)еволюція самих себе. Реліз не звучить одноманітно, хіба що після десятка прослуховувань на повторі вже втомлюєшся від «лампового» звучання, тоді хочеться сховатися в тіні, подалі від струмливого світла…

Повна рецензія: http://muzmapa.in.ua/straytones-st-review/

Constantine — Один

«Один» — перше музичне висловлювання Костянтина, і воно вказує однозначно: перед нами виконавець, який живе тим, що він робить, який не зрадив ні себе, ні музику. Тому що, за його словами, музика зради не прощає. Що ж, він має рацію.

Повна рецензія: http://muzmapa.in.ua/constantine-odin-review/

Ілюстрації взято з офіційних сторінок виконавців у соцмережах.

  • 172
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.