Iнтерв'ю

Alexjazz, хіп-хоп об’єднання Kickit: «На наші вечірки ходять і репери, і хіпстери»

Гадаєш, якісний та сучасний українськомовний реп – це анріал? Хіп-хоп об’єднання Kickit переконає тебе у зворотному! Про ідею угрупування, співпрацю із закордонними музикантами та спільну пісню із Сашком Положинським Muzmapa поспілкувалася з одним із найцікавіших МС та івент-менеджером Kickit – Alexjazz.

Яким чином з’явився Kickit? Що означає назва угрупування? Якою є Ваша головна ідея?

Засновником команди є Shon. Він став своєрідним комутатором усіх учасників. З усіма я познайомився саме через нього. Коли я був запрошений, то команда вже існувала (Kickit засновано 13 вересня 2009 року – Muzmapa). Я пишаюся тим, що можу рухатися поряд саме з такими творчими людьми.

Kickit, Alexjazz, hip-hop, українська музика

Головна ідея команди – просування правильного хіп-хопу як культури. Саме тому Kick it в перекладі й означає «Просувай це»! З часом творча діяльність розширилася, бо кожен із учасників розвивається, розширює свій кругозір. Райтери тепер малюють не лише шрифти, а й стріт-арт і навіть полотна. Музиканти грають різну музику – від соулу до джазу. Kickit став чимось більшим, ніж хіп-хоп крю. Тепер це потужне угрупування творчих людей. Але, зрозуміла річ, коріння і знання лишилися тими ж.Яка структура Kickit? Хто і з яких регіонів України входить в угрупування?

Для продуктивності роботи ми розподілили обов’язки між собою. Існує арт-студія, яка займається дизайном, художнім оформленням, стріт-артом. А також є музичний інтернет-лейбл, який ми стрімко розвиваємо.

Sheksta живе в Нью-Йорку, бі-бої Kuzya та Patos – у Польщі. Всі інші – у різних містах України: Львів, Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ, Берегово, Малин, Стрий, Дрогобич, Кам’янець-Подільський, Моршин тощо. З появою інтернету стало дуже легко підтримувати зв’язок.

На вашому сайті є окремий розділ «Крамниця» (Store). Який мерч Kickit пропонує прихильникам? І чому цей розділ зараз не функціонує?

Цей напрям ми тільки починаємо розвивати. У планах – одяг, музика на різних носіях (як CD, так і вініл), аксесуари. Основною проблемою затримки розвитку є відсутність інвестицій. Я думаю, з часом ми це виправимо.

Kickit, Alexjazz, hip-hop, українська музика

У чому особливість вечірок від Kickit? Якою є географія проведення ваших івентів? Чи виправдовують вони себе з комерційної точки зору?

Вечірки Wicked Kickit є особливими тим, що це не концерти і не дискотеки. Це суміш усіх перформансів артистів із DJ-сетами. На наші вечірки ходить взагалі різна аудиторія, але насамперед це інтелектуальний слухач. Тут можна зустріти і бі-боїв, і райтерів, і хіпстерів і т. д.

Першу таку вечірку ми провели в Києві три роки тому. Після того приїжджали до Львова, Тернополя, Ужгорода, Івано-Франківська, Житомира, Харкова. У багатьох містах були декілька разів.

22 листопада їдемо в Чернівці – з вечіркою там ще не бували. Є деякі напрацювання з організаторами в Дніпропетровську та Одесі. У Харкові з нами працює Тетяна Рюхова – також буде вечірка 22 листопада (з іншим складом музикантів, ніж у Чернівцях – Muzmapa). Планували також поїхати в Польщу, але наразі відклали ці плани на невизначений термін.

Із комерційної точки зору вечірки покривають трансферні та побутові витрати, але заробіток з цього невеликий.Kickit також випускає музичні подкасти. Як відбувається робота над ними? Яким чином автори підбирають музику до подкастів?

Це ідея Шона. Саме він зв’язується з різними артистами і пропонує випустити подкасти на нашому лейблі. Стосовно підбору музики – це індивідуальне. Напевно, кожен артист обирає свою улюблену музику.

Нещодавно у мене виникла ідея створювати своєрідні селекшени українськомовної музики – від хіп-хопу до хаусу, джазу, фанку тощо. Ось готується уже другий випуск таких підбірок.Нещодавно Ваше угрупування взяло участь в українсько-польському проекті One love hip-hop culture. Що це за проект? З якими закордонними музикантами співпрацює Kickit?

Організатором цього проекту виступив Будинок культури в місті Влощова. Проект проходив за підтримки європейської програми Erasmus +. Протягом тижня 25 українців та 25 поляків обмінювалися досвідом у всіх елементах культури. Проект закінчився фестивалем The Break Day 8. Відеозвіт із поїздки можна знайти на нашому сайті.

Я знаю, що Шон дуже тісно співпрацює з австрійськими та німецькими музикантами. Там дуже сильна школа. The Cancel – із багатьма МС зі США. Я працював із чеським бітмейкером Sinuz та із MC Oliver Lowe, з Melodiq із США. Також тісно почали співпрацювати із поляками. Навіть є співпраця з музикантом із Чилі.

Kickit, Alexjazz, hip-hop, українська музика

Kickit, Alexjazz, hip-hop, українська музика

Розкажи про новий альбом Alexjazz – Panorama. В чому головний меседж релізу? Чим він відрізняється від попереднього – Photoalbum? Наскільки легко / важко було робити альбом «на двох» із The Cancel? Чи вплинув на творчий процес розпад дуету?

Реліз включає в себе 11 композицій про любов та мир, внутрішній світ людини, голод до життя, реальність тощо. Це концептуальний альбом про все, що живе у нас і навколо нас.

Над створенням працювало багато людей. Звук робив Антон Чілібі, обкладинку – наш фотограф Syndromejelly та графіті-художник Scrin із команди 2SF. «Гості» релізу – Сашко Положинський, Іра Швайдак («Один в Каное»), Shon, Drud.На роботу над альбомом пішов приблизно рік. Працювати з одним-двома бітмейкерами легше, ніж із багатьма, як було в попередньому альбомі Photoalbum. Я вважаю, що цей альбом став сильнішим – як за смисловим навантаженням, так і в розумінні професіоналізму. Як сказав Drud: «Альбом дуже інформаційно насичений».

Розпад The Cancel не вплинув на творчий процес, оскільки весь матеріал уже був готовий у вересні (у жовтні бітмейкерський дует The Cancel припинив своє існування, нині це сольний проект одного з учасників гурту – Андрія Зеленського – Muzmapa).Ми намагалися витримати Panorama в кращих традиціях jazzy hip-hop. Я думаю, що в нас це вийшло :)


Фото з офіційних пабліків Kickit та Alexjazz у соцмережах (фотограф – Syndromejelly)

 • 24
 •  
 •  
 •  
 •  
Коментарі (2)
 1. цеголко сказав:

  Молодці

 2. Sveta сказав:

  Дуже подобається ваша творчість. Так тримати)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.