Індустрія

Дитинко, ти космос: підбірка музики про всесвіт

24 листопада 2014 італійка вилетіла в космос, прихопивши із собою кавомашину, а 28 – київський гурт під назвою «Друзья Гагарина» дав концерт у Малій опері. Muzmapa також вирішила бути в тренді й зробила підбірку музики про всесвіт від українських гуртів.

Друзья Гагарина

Друзья Гагарина

Це київський гурт, що грає задушевну акустичну музику. Із космосом як зовнішнім, так і внутрішнім, у цих музикантів усе як слід: про це свідчить назва гурту, лого з ракетами й астронавтами та пісні на кшталт «Ты сам хоть видел те планеты», «Друг с планеты Земля». Прослуховування пісень «Друзей Гагарина» не винесе вам мозок і не відправить у відкритий космос. Ви просто відчуєте себе на власній планеті, де шумить море, під зоряним небом палахкотить вогнище, під гітару Віталіка (Віталій Дзюба) та перкусію «Пахи» (Павло Нікандров) задушевно співає Ваня (Якімов).

 

Mario Cyborg

Mario Cyborg, Вінниця

Космічні мотиви починаються вже з опису вінницького гурту, що грає new wave, інді, синті-поп. Як пишуть у соцмережних групах самі музиканти, це команда-інтроверт з двох Тільців та одного Овена. А далі вже пішло й поїхало: у піснях йдеться про тисячі планет, які тримаються орбіт, світи, польоти… Космічність зчитується як із тексту, так і з музичного ряду.

 

Антитіла

Антитіла, Київ

Цей популярний поп-рок-гурт, заснований у Києві, аж ніяк не претендує на освоєння космосу та перетворення інопланетян у своїх фанатів. Проте космічні відголоски можна почути в пісні про «Білу ворону», що летіла з Плутона. Що ж, цього разу вокаліст Тарас Тополя відкривається перед своїми шанувальниками ще й з іншого боку: з астрономією в нього все гаразд. У пісні, крім Плутона, згадується ще й Марс, Юпітер, Сатурн і Нептун.


С.К.А.Й.

СКАЙ, Київ, Тернопіль

У цього «небесного» українського гурту, що грає альтернативний та поп-рок, особливі стосунки з космосом: ще з 2007 року вони живуть на власній планеті. Саме тоді вийшов новий альбом під назвою «Планета С. К. А. Й.». Насправді композиції в альбомі здебільшого дуже «земні», а в пісні «Планета» чи не найпам’ятнішими є слова «Підняли руки, ногами пом-пом, це дуже корисно літнім людям з викривленим хребтом». А от на промо до альбому хочеться реагувати якось на кшталт «Дитинко, ти космос».


Pianoбой

Pianoбой, Дмитро Шуров, Київ

Кохання й космос – це дві теми, прекрасно поєднані в пісні  «Спутники» від колишнього піаніста «Океану Ельзи» та Esthetic Education: «ты, я – спутники, одной звездою спутаны». Слухаєш пісню, а таке відчуття, наче бачиш Дмитра Шурова, що десь на власній планеті грає на фортепіано та співає про вічне.


Фото з групи гурту «Друзья Гагарина» в FB, зустрічі Mario Cyborg Вконтактіофіційного сайту «Антитіла», Ольги Сокол, Надії Белік

  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.