Мапа

Музичне обличчя Дніпропетровщини

Музичний портрет Дніпропетровської області навряд чи можна зобразити плавними лініями. Це і грубі штрихи важкого року й металу, і витончені лінії інді, і ледве помітні риски напівтрансового саунду. «Гражданин Топинамбур», «И друг мой грузовик», Brunettes Shoot Blondes – з цих гуртів із дивакуватими назвами лише починається знайомство з музичною спадщиною міста на Дніпрі.

Brunettes Shoot Blondes

Хто такі?

Гурт із такою назвою просто приречений провокувати. Проте музиканти обрали стратегію продуманого інтелектуального епатажу. Вокаліст Андрій Ковальов і барабанник Роман Соболь зібралися в рідному Кривому Розі ще в 2010, але одного ранку прокинулись щасливими й популярними після поширення вірусного відео на пісню Knock Knock восени 2014. Анімаційна історія кохання, демонстрована на 14 айфонах, за короткий час зібрала понад 7 мільйонів переглядів на Youtube, а в Facebook – понад 26 мільйонів. Зараз, окрім двох засновників, у гурті грають басист Юрій Водолажський і клавішник Ігор Сидаш. Саундпродюсером нового треку Bittersweet виступив Євген Філатов, а на знімання кліпу гурт отримав підтримку компанії Opel. Перемога у фестивалі-конкурсі Berlin Music Video Awards розширила й до того відкриті європейські горизонти. У липні 2015 хлопці привезли до України міжнародний проект «Музика через кордони» разом з іншими молодими виконавцями з Британії та США.

Що грають?

Інді, електро та альтернативу англійською мовою. Одні з тих музикантів, яких приємно слухати як у записі, так і наживо. Енергійні й харизматичні, креативні й «презентабельні».

Де слухати?

https://vk.com/brunettesshootblondes


Гражданин Топинамбур

Хто такі?

Один із довгожителів дніпропетровської сцени. Уперше з’явилися наприкінці 2000 року.

Овочева тематика, прекрасне почуття гумору, молоді амбіції, театралізований бардак, інтелігентні металургійники й поклик до прекрасного – все це можна знайти у творчості «топінамбурів». Ці хлопці, що «роблять рок», устигли заспівати на «Голубому вогнику» з Катею Лель, взяти участь у проекті «Мир» Юрія Шевчука та Олега Карамазова.

Але нічого цього не було б, якби не зібралися разом усі ці музиканти: Боббі (труба, секс-символ),  Роман Забуга (вокал), Андрій Удовиченко (барабани), Максо Грусевич (бас-гітара), Микола Зизенко (гітара), Яков Цвертинський (труба),  Артем Кущ (тромбон).

Що грають?

За словами самих музикантів «Театр жесткой эстрады». Хлопці «роблять рок», але по-особливому, по-топінамбурівськи. Про кого їхні пісні? Як висловлюються самі музиканти, про «інтелігентного робочого  металургійного заводу з тугою за прекрасним: картами, жінками, циганами і ведмедями і кволого студента, який щовечора відбивається від хуліганів шахівницею, про працівницю НДІ з хронічною мігренню і бурхливою молодістю».

Де слухати?

http://vk.com/gr_topinambur
https://www.youtube.com/channel/UCY4Z1CvEDFZR9nk0E3JQarg

И Друг Мой Грузовик…

Хто такі?

15 років – саме стільки українській сцені присвятили Антон Слєпаков (вокал) та Ростислав Чабан (бас-гітара), згодом до них приєднався Денис Швець (барабани). Картавий вокал Антона, мінімалістична ритм-секція, внутрішня розхристаність тексту – цього достатньо, щоб бути відвертими зі слухачами та збирати шанувлальників у різних куточках України та закордоння. 2012 музиканти оголосили про розпад колективу, але за 4 роки до цього встигли презентувати творчість європейському слухачеві на фестивалі Sziget.

Що грають?

За словами музикантів, «скажену фанкоделіку», альтернативний рок. Зі сцени пішли красиво, залишивши після себе 8 альбомів.

Де слухати?

https://vk.com/club28738
http://www.gruzovik.dp.ua/105210911079109910821072.html

Кімната Гретхен

Хто такі?

Енергійний проривний саунд та атмосферний вокал змусять фанатів українського інді звернути увагу на цей гурт. «Кімната Гретхен» – це вокаліст і гітарист Антон Кістрін, басист, бек-вокаліст Олександр Михайлець та барабанник Віталій Зебзеєв, також допомагають ударник Андрій Богданов та бек-вокаліст Кирило Тетерев.

У лютому 2015 музиканти презентували у рідному місті свій третій альбом – «Науковий атеїзм». Хочеться аплодувати їм за небанальні українськомовні тексти та цікаві звукові експерименти.

Що грають?

Український інді-рок. Відчинивши двері в «Кімнату Гретхен», ви потрапляєте в паралельний світ, населений добрими духами якісної і потенціально цікавої музики.

Де слухати?

http://vk.com/kimnata_grethen
https://kimnatagrethen.bandcamp.com/

Plus Band

Хто такі?

Така собі творча кооперація вокаліста й гітариста Андрія Порадовського, барабанника Олександра Мартиненко, басиста Костянтина Киселя та гітариста Михайла Рогозного. Ритмічні електро, зрілі образи, амплітудний вокал, змішані у відповідних пропорціях, не дозволяють скотитись до банальності та сприяють тому, що цьому бенду слухачі ставлять плюс.

Що грають?

Уміло балансують між інді, електро та роком. Екстракт електроніки вдало приправляє всі музичні страви гурту.

Де слухати?

https://vk.com/plusband


Gamardah Fungus

Хто такі?

Про те, що це український проект, нагадують лише імена учасників – гітариста Сергія Ягоди, електронника Ігоря Ялівця та саксофоніста Сергія Жолтовського. Тибетські мотиви, даоська медитація, езотеричні настрої – усе це оцінили насамперед за кордоном, а лише згодом частково українська публіка.

Учасники встигли попрацювати з тибетським монахом, американським вотерфоністом, українським письменником Любко Дерешем, записати кілька альбомів у Британії. Цьогоріч стали учасниками Koktebel Jazz Festival в Затоці.

Що грають?

Найкраще жанрову характеристику свого проекту дають самі музиканти: від атмосферного дроун ембієнту, приправленого польовими записами, до вузьких блюзово-сладжевих і дарк-джазових мотивів.

Де слухати?

https://vk.com/gamardahfungus


Forgotten Lizzard

Хто такі?

Молодий музичний проект із Дніпропетровська. Чоловічу компанію у складі вокаліста й гітариста Дмитра, басиста Романа, соло-гітариста Олеся й барабанника Дениса доповнює скрипалька Вікторія.

Що грають?

Власний стиль музиканти називають соковитим гранжем, а завдяки присутності в колективі скрипальки жартома іменують себе симфонічним оркестром. Пісні винятково англійськомовні. Допоки складно говорити про феноменалізм і шалену популярність гурту. Але участь у фестивалях, зокрема в цьогорічній «Стопудівці», підтверджує: число прихильників молодого колективу збільшується.

Де слухати?

https://vk.com/forgotten_lizzard


Jungleman

Хто такі?

Про себе публіці заявили фактично ще в 2006 році. До числа «шаманів ейсід-джазових вібрацій» увійшли вокалістка Світлана Первих, ударник Антон Костильов, басист Ігор Любченко та гітарист Андрій Попов (гітара, міді-гітара, гавайська гітара).

Засвітилися на кількох Jazz Koktebel’ях, починаючи з 2007 року, а також на міжнародних джазових фестивалях (Live In Blue Bay). Хоч цей гурт і народився в Дніпропетровську, проте його музика не знає кордонів, обмежень часом чи простором.

Що грають?

Майстерне поєднання acid jazz, lounge та енергійного вокалу, вихід за межі, своєрідна музична глобалізація.

Де слухати?

https://vk.com/junglemanband

Tape Holder

Хто такі?

Гурт виник у Кривому Розі, проте належить до числа тих колективів, яких складно обмежувати часовими чи просторовими рамками. Творити таку самобутню музику, що синтезує в собі елементи різних стилів, вдається завдяки спільній діяльності гітариста Павла Біляшука, клавішника Андрія Толстоброва і басиста Дениса Кожевнікова.

Їхній ЕР Amplicionism складається з п’яти композицій. Проте цього достатньо, аби назвати гурт позачасовим концептуальним феноменом. Щось у їхній музиці є від глибин усесвіту.

Що грають?

Прогресив, пост-рок, інструментал. Відкрутки, смички для скрипки — усе це допомагає створювати особливі саунд-ефекти.

Де послухати?

http://vk.com/tape_holder


MEOW

MEOW, музичні гурти Дніпропетровщини
Хто такі?

Попри найменшу історію і наявність лише одного синглу — «Близкими» — успіх колективу гарантовано. Усі любителі котиків, як мінімум, відгукнуться на назву й логотип.

Жарти жартами, але цей проект із часом може розвинутися до успішного й популярного. Значною мірою це залежатиме від того, як працюватимуть його учасники: вокаліст Микола Дзяк, гітарист Сергій Жбанов і електронник Андрій Соколов.

Що грають?

Вдало міксують house, lounge і electropop. Хтозна, можливо, в наступних композиціях гурту на слухачів чекатимуть ще більше несподіванок та цікавих експериментів.

Де послухати?


Фото зі спільноти MEOW у соціальних мережах та офіційного сайту Brunettes Shoot Blondes

  • 39
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.