Індустрія

FB-аналітик №3: найважливіші новини музичної індустрії | 14–27 серпня

Раз на два тижні незалежний експерт Юрій Бондарчук розповідає про всі «найважливіші» події в українській музичній індустрії, орієнтуючись на ваші соцмережі. Хоча активність музичних діячів була доволі низькою, маємо новини, що заслуговують вашої уваги.

Черговий випуск рубрики «ФБ-аналітик»!

фб-аналітик

Яке прикре самогубство

Інтернет-скандалом закінчився єдиний український концерт гурту Career Suicide з Торонто. У рамках європейського туру команда 13 серпня завітала у Київ. Під час виступу канадці зі сцени вигукували непристойні речі на адресу Росії, де вони виступали раніше. Не усі відвідувачі, однак, оцінили це позитивно: дехто обурився тим, що це неетично і зовсім «не по панку»; інші переймалися тим, що на концертах в інших країнах вокаліст може таким чином ображати українських фанатів гурту.

Масла у вогонь підлив організатор концерту Андрій Андрюшечкін. Він звинуватив місцеві панк-гурти в підтримці війни (у тому числі – фінансовій), що спровокувало новий виток у обговоренні. В цілому, дискусію звели до того, що в країні, на яку напав агресор, ставлення до війни не може бути таким однозначним і категоричним, як у панків із розвинених західних країн, на чиїх територіях не було жодних воєнних конфліктів з часів Другої світової.

Більшість людей, що взяли участь в обговоренні, вирішили в майбутньому ігнорувати концерти, які організовуватиме Андрій, через його позицію. Також стало відомо, що московський панк-гурт Skulls, Angels and Sluts, чий виступ у Києві був запланований на осінь, відмовився від співпраці з організатором.

Читайте також: на початку вересня у Кам’янці-Подільському відбудеться «Остання Respublica»

Жирна їжа, каліцтва, купа пластикового сміття

Письменник, журналіст, медіапродюсер та sense aquirer (sic!) Олег Шинкаренко відвідав Woodstock Ukraine і написав фестивальний звіт для «Української правди». У своїй статті автор на прикладі одного фестивалю намагається довести, що субкультурам приходить кінець. За публікацією з’явився фейсбук-пост, в якому письменник підкріплює власну ідею посиланням на свою іншу статтю: «У 2001 році я написав для журналу «НАШ» “Історію групи Sonic Youth”. Вже тоді було ясно, що це все історія».

Текст не сподобався багатьом людям, причетним до українського музичного життя. Андрій Козлов, наприклад, назвав автора школярем або практикантом-першокурсником: «Музична журналістика тому і сидить в жопі, бо неприбуткова, і нею лише такі зелені писаки й цікавляться». Проте, знайшлися й ті, хто цінує письменницький талант Олега, а статтю на «УП» виправдовують тим, що він не є музичним журналістом, та й видання далеко не належить до профільних ЗМІ.

Читайте також: реюніон «Димної Суміші» як зустріч однокласників

Кароль померла, хай живе Кароль!

Засновник лейблу Aby Sho Music Андрій Смірнов розкритикував новий альбом співачки Тіни Кароль «Интонации».
Андрій сумнівається, чи може платівка, яку деякі українські ЗМІ встигли назвати надією української поп-музики, на 53,846% бути російськомовною. Крім того, він зазначає, що співпраця Тіни з кількома іменитими продюсерами (зокрема з Йоадом Нево, відомим роботою з гуртами Depeche Mode, Sugababes, Duran Duran та іншими), залишилася непоміченою: «Філатов і Джамала звучать не як [звична] Джамала, Черенов і Піанобой чи Вівьєн Морт – не як [звичні] Піанобой чи Вівьєн Морт. Але Нево та Кароль все одно звучать як типова Кароль».

Читайте також: «Я хочу міняти хіп-хоп у країні»: хто такий happy kid

Скажи, чий Крим, і я скажу, хто ти

Київський нойз-психоделік-шуґейз гурт Pree Tone анонсував мінітур Кримом. Гурт планує зіграти три концерти: у Сімферополі, Євпаторії та Севастополі. Музиканти не зважають на можливі складнощі і перепони, і всупереч їм хочуть відвідати анексований Росією український півострів. Очікувано, з’явилися невдоволені вибором музикантів, назвавши їх безпринципними митцями «внепалитики».

В одному з обговорень мешканець Криму зазначив, що зараз на півострові проходить значно більше концертів, ніж до окупації, яка спричинила відтік значної кількості активної молоді.

100 головних образ української музики

Спеціально до Дня Незалежності редакція Karabas Live підготувала добірку головних музичних альбомів України. Список, що складається зі ста позицій, містить у собі платівки гуртів «Скрябін», «Океан Ельзи», Руслани та багатьох інших. Поціновувачі української музики схвально зустріли добірку і розглядають її як привід порахувати пробіли в музичній освіті.

Але з’явилися й ті, хто вважає список неповним, адже його авторам не вдалося згадати усі по-справжньому знакові альбоми, а наявність у списку деяких дуже суб’єктивна. Так, слухачі вказують, що добірці не вистачає гуртів Ivanov Down, «Цукор – біла смерть», Drudkh, «Мертвий півень» та багатьох інших.

Невдоволені були й деякі музиканти. Засмутилася, наприклад, виконавиця Марія Бурмака:


У коментарях друзі та прихильники Марії втішають її тим, що мало хто з українських музикантів може похвалитися досягненнями, як у Бурмаки, адже саме її пісні лунали під час кожної української революції. «Марусю, це просто чиясь приватна точка зору. Не ведись на це», – підбадьорив колегу Олександр Положинський, вокаліст гурту «Тартак», включеного до списку із альбомом «Демографічний вибух» (2001) .

Читайте також: 8 найкращих українських альбомів 2017. Поки що

Якщо пропустили попередній випуск рубрики «ФБ-аналітик», можете прочитати тут.

  • 56
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.