Iнтерв'ю

!FESTrepublic.club: як великі амбіції втілюються в реальність у Львові

Не можна просто так взяти і, будучи у Львові, не відвідати «Криївку», «Мазох» чи «Дім легенд». А щоб поласувати фірмовим шоколадом і пляцками, не обов’язково їхати до міста Лева. Атмосферні ресторанчики зі львівським колоритом по всій Україні — це справа рук засновників мережі !FEST. За 10 років існування холдинг розвинувся до неймовірних масштабів — у ньому є навіть клуб під гаслом «Додаємо Львів на музичну мапу світу!». Що ж, інтригує. Наскільки це вдалося реалізувати, Muzmapa розповіли концертна організаторка Ляна Мицько і менеджер !FESTrepublic.club Павло Омельян.

!FestRepublic.club

Заснування і перші кроки

Ляна Мицько: Коли мене запросили сюди вперше, я дуже скептично поставилася до місця. Але коли побачила його, моя думка змінилась. Тут немає стандартного туристичного пафосу. Це клуб, зроблений як постійне концертне місце, куди можуть повертатися львів’яни. Не тільки на концерти, але й на діджейські сети. Під час розробки концепції в одного із засновників !FEST виникла ідея привезти сюди 10 топ-діджеїв зі світових чартів. Засновники разом з івент-менеджером, зокрема з Олею Дзедзик, почали запрошувати цих професійних діджеїв і в процесі підлаштовувати зал. Насправді зараз мені дуже прикро через те, що багато хто приходив на перші події, коли тут ще не було нормального звуку, коли тут були якісь організаційні моменти, і зробив поспішні висновки. Дехто вважає проблемою клубу його локацію, але на концерти й інші події сюди організовується безкоштовний транспорт із центру міста.

Павло Омельян: Зараз ми співпрацюємо з багатьма івент-групами, які організовують у нас і корпоративи, і різноманітні виставки. Запрошуємо як діджеїв світового рівня, так і наших львівських залучаємо. Працюємо у різних форматах. Ми не сконцентровані на якомусь одному напрямку і шукаємо якусь таку «правильну» лінію, щоб це подобалось і гостям міста, і львів’янам.

!FestRepublic.club

Коли я сюди приводила менеджерів гурту Brutto, вони сказали, що наступний їхній концерт буде тільки тут, бо це на рівень вище, ніж інші львівські зали

Відмінний звук

Л. М.: Нещодавно підписали контракт із французькою компанією L-ACOUSTICS. Зараз весь зал обвішаний їхньою апаратурою, їхнім лінійним масивом. Тепер це єдиний в Україні клуб, де цей лінійний масив вмонтований. Щоправда, французи цього місяця ще допідправлятимуть якісь свої нюанси з акустикою, але, як на мене, звук уже став супер-мега-крутим, правильно розповсюджується по приміщенню.

Про особливості декору та приміщення

Л. М.: У Львові немає залу, який легко приймає 1000–1200 осіб. Крім того, професійні гурти не хочуть виступати в старих залах. Наприклад, коли я сюди приводила менеджерів гурту Brutto, вони сказали, що наступний їхній концерт буде тільки тут, бо це на рівень вище, ніж інші львівські зали. У декорі використане скло, знайдене тут при ремонті приміщень. Скло із заводу, який тут працював і виготовляв пляшки для ліків чи алкоголю. Також тут є бар із прийнятними цінами, тераса на даху, яка повністю повторює собою форму клубу, у вересні на терасі наливали «П’яну вишню».

!FestRebublic.club

!FestRebublic.club

Публіка

П. О.: Публіка в нас дуже різна. Зараз помічаємо, що до нас заходять не тільки українці, а й представники інших національностей. Це позитивно. Ми сприяємо тому, щоб гості міста могли прийти до нас і перейнятись правильною атмосферою.

Л. М.: Наприклад, проводила тут Різдво з Бурдоном і Joryj Kłoc. Сюди поприходили люди, які ніколи не були в закладах мережі !FEST, але прийшли на концерт. Відгуки в них були дуже хороші: всі були в шоці, що у Львові є такий теплий великий зал із хорошим звуком.

Минулі події і масштаби

Л. М.: Все почалося з вересня. Першою акцією, яку саме я тут робила, була «Ніч поезії і музики non-stop» у рамках Форуму видавців. Тоді зал випробували на міцність, і з того часу фактично всі великі концерти, які мали проводитись в Event Hall Kiнo, відбуваються тут, що теж тішить. З найбільш масштабного тут відбувалися, напевно, O.Torvald і Ніч поезії (зібралось десь 1300–1400 осіб). Із нічних подій була «Схема» на 1500 людей.

П. О.: Масштабними були концерти Pianoбой і O.Torvald — десь 1200–1300 осіб, Joryj Kłoc — 300. Щодо діджеїв — на Jan Blomqvist було десь 700 людей, і, як для дискотеки у Львові, це було цікаво.

Cпільними зусиллями намагаємось виховати і себе, і публіку. Зрозуміти, які є нюанси і помилки.

Плани на майбутнє

П. О.: Зараз ми працюємо над контентом і шукаємо людей, які б сюди приїхали. Людей, які були б цікавими і для наших мешканців, і для туристів. Я думаю, що в майбутньому сюди приїжджатимуть люди з Києва, щоб побувати у нас на концертах. Працюємо над верхньою терасою, щоб проводити там якісь цікаві шоу, а також вечірні дискотеки. Концерт-хол і тераса — основні завдання, над якими ми зараз працюємо.

Л. М.: У Львові нема нормальної концертної культури. Зараз спільними зусиллями намагаємось виховати і себе, і публіку. Зрозуміти, які є нюанси і помилки. Зараз вже маю кілька концертів, які хочу провести тут: i am waiting for you last summer мають бути у квітні, The Hypnotunez — одні з фаворитів минулорічного «Х-фактора». Хочу робити за ідеями наших засновників «Фестиваль лайки», зараз веду переговори з цьогорічними виконавцями й авторами, щоб це все звести в один день, поширити інформацію, насамперед через Фейсбук.

Читайте також велике інтерв’ю із Ляною Мицько про культурну проблему львів’ян та музичне ком’юніті.

  • 68
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.