Звіти

П’ятиріччя «Фіолету»: три години музики, стейдждайвінг і краудсерфінг

Що можна встигнути зробити за п’ять років? Відповідь луцького гурту «Фіолет» однозначна. Музично – вирости з кількох пісень до повноцінних альбомів, а аудиторно – з перших десятків слухачів на квартирниках до сотень на фестивалях і сольних концертах. Тому «MuzМапа» вітає гурт не просто з їхнім п’ятиріччям, і наш маленький подарунок – репортаж із сольного концерту 7 грудня в київському Sentrum.

Луцько-фіолетовий колорит

«Ми – гурт із Луцька “Фіолет”» – так зазвичай презентують себе музиканти, тож не дивно, що волинського колориту було багато. Оскільки Сергій Мартинюк не лише соліст гурту, а й арт-директор фестивалю «Бандерштат», то білі концертні браслети замінили фіолетові стрічки з написом «Бандерштат», багатьом відомі ще з фестивалю. Ударник Валентин Миронюк вийшов на сцену в футболці «Був’є» – музичного проекту, ініційованого Сашком Положинським, до якого входять лише «волиняки» (сам барабанник також грає в цій формації). Ще одним «волинським» акцентом став вихід на сцену лідера «Тартака», але детальніше про це згодом.

Кольорові асоціації підкріплювалися не лише фіолетовими стрічками, а й рушниками та футболками гітариста Миколи Тимощука та басиста Андрія Олексюка.

У «Вігвамі»

Приємним сюрпризом став молодий київський інді-гурт 5 Vymir, який розділив одну сцену з «Фіолетом». Хлопці зіграли композиції  зі свого першого студійного альбому «Містолінія»: «Замки з піску», «Мода», «Мало слів», «Для мене», «Так тихо». Після виступу вони привітали колег зі святом і сказали, що разом із «Фіолетом» та глядачами їм випала честь зробити вклад у майбутнє української музики. Музикантам – виступами на сцені, а глядачам – відвідуванням концертів.


Після цього на сцені з’явилися «винуватці» події. Буквально з першої «вігвамівської» пісні «Ми не одні» слухачі в перших рядах не стримували своїх емоцій, а після «типово дівочої» «2000-ні» вже не могли вгомонитися. І це не дивно: чи не в кожній пісні Колос співає про кохання. Натомість хлопці про себе активно нагадали під час «Карми».

Музиканти викладалися на повну, Колос уже з перших композицій перекидав мікрофонну стійку, безупинно танцював та стрибав (за визначенням із залу, один із найреальніших кандидатів на номінацію «Головний пострибай української сцени»), дарував усмішки, слова подяки та позитивну енергетику.

«Фіолети» виконали фактично всі пісні з «Вігваму», серед яких особливо тепло публіка сприймала «Скинемо светри», «Обличчя», «Смішні й прекрасні», «Люблю тебе», «Після дощу» тощо.

Дуже контрастно виглядало виконання ліричної «Дим і ти»: притишений голос Колоса, заслухана публіка запалює гірлянду з ліхтариків на телефонах та імітує хуртовину. Пісня дозволила максимально почути голос Колоса, який інколи приглушували чи то гучна музика, чи то позитивна неврівноваженість фанатів.

На «Картатих сорочках» стоголосий хор фанатів  звучав особливо активно. До речі, шанувальники змовилися прийти на концерт у картатих сорочках та вишиванках.

Крім пісень з останнього альбому, синглів 2014, хлопці зіграли ще й улюблене зі старого.

Сюрпризи

Несподіванкою стало виконання пісні «Життя летить» разом із вокалістом гурту «Леді Арлет» Олександром Коломійцем.

Наступним Олександром, який прийшов привітати «Фіолет», став Положинський. Він повеселив публіку розповідями про те, що «хлопчик виріс, рок-музику грає, але на концерт приходять дівчата і стають під сценою. А Сергійко мріє про те, щоб стрибнути в зал». Тому чи не найкращим подарунком Колосу до п’ятиріччя гурту став тренінг від лідера «Тартака» а-ля «Як правильно стрибати в руки фанатам». Учитель фізкультури з Положинського вийшов би хороший, зважаючи на те, що вже з другої спроби Колос стрибнув на «п’ятірку». Очікуваним і приємним стало спільне виконання пісні «Вагомі слова».

Не обійшлося й без своєрідного ритуалу до дати: Колос із радістю роздавав «п’ятірки».

Органічний патріотизм

Важко уявити репертуар «Фіолету» без патріотичної тематики. Навіть кавер на пісню Братів Гадюкіних «Хлопці з Бандерштату», як «рідний», вписався у плейлист.

Приємним сюрпризом від фанатів став флешмоб до пісні «Рідна». Хлопці й дівчата підготували папірці з назвами різних міст України та словами «Від краю до краю країна моя». Відлунням на події в країні стала пісня «Сини».

«Найкраще разом»

Градус єдності просто зашкалював на піснях «Рідна», «Зимова», «Тут були колись ми». Якщо музикант від хвилювання забуває слова – це не дуже приємно. Але якщо він забуває слова, але публіка допомагає йому – це приносить позитивні емоції.

Завершальним акордом концерту стала пісня «Найкраще разом», яка стала ще одним виявом єдності музикантів та слухачів. Не обійшлося й без мейнстріму: спільного селфі.

А за лаштунками на фанаток чекали автографи й фотосесії, а на музикантів – подаровані портрети, печиво й шоколад.

Усі фото можна переглянути в галереї:

Fiolet + 5V

За світлини дякуємо PLCB Magazine та Богданові Вовку

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.