Мапа

Fontaliza та ще 10 вартісних гуртів Донецької області

Рєбята, ета Данбас, тут нє пают, — відповів на наше питання про музичні гурти молодий донеччанин. А ще в нас півкраїни вважає, що на Сході лише стріляють, розводять кримінал, жують сємачькі і грають блатняк під сипучі п’яні голоси. Ні, це не весь Донбас, рєбята.
Щоб переконатися в цьому, читайте про міжнародний інструментальний проект з епіцентром в Донецьку, електронне тріо з альбомом про російсько-українську війну та один з найкращих молодих вітчизняних гуртів із горлівською пропискою.

April / Apreal

April

Хто такі?

Ці донецькі поп-рокери вперше виступили у квітні 2007 року, тому і назвалися відповідно. Хоча останнім часом гурт подає назву в дещо зміненому вигляді – Apreal. Грають винятково англійською, бо вважають цю мову універсальною для якнайширшої аудиторії слухачів. Головною рисою своєї творчості називають самобутність. Досі працюють над альбомом.

Що грають?

Учасники April вважають, що виконують брит-поп в його сучасному вигляді. Кого вони тільки не називають як зовсім не «брит-попових» орієнтирів – від Led Zepellin до The Prodigy. При цьому певний час у складі гурту були бітбоксер і навіть мандолініст! Незважаючи на заявлену самобутність, в арсеналі April є кавер на нині широковідому тернопільську команду «С.К.А.Й.».

Де слухати?

https://vk.com/aprealband

Cash$ Carry

Cash$

Хто такі?

Одні з найкращих представників поп-панку Донецької області. Назва команди походить від популярного виду торгівлі, що передбачає самообслуговування. У 2012 році Cash $ Carry випустили перший і досі єдиний лонгплей «Мечта». У пабліку музикантів у ВК регулярно публікується не лише музика, а й тату-арти, які розробляє один з учасників гурту – Ярослав Зубков.

Що грають?

Енергійний молодіжний музончик про секс, скейтборди та масову культуру з американським колоритом і російськомовними текстами. Ніяких поп-рокових синтезаторів і тим паче закрученої електроніки – лише дві гітари, бас та, звичайно, барабани.

Де слухати?

https://vk.com/cashncarry

DOK

DOK

Хто такі?

Експериментальне інструментальне тріо, що зародилося в Донецьку, але нині базується в Києві (імовірно, через ситуацію на сході України). Дебютний одноіменний альбом DOK потрапив до двадцятки найкращих релізів 2009 року за версією російського музичного видання Fuzz. Третій і наразі останній студійник Be Water гурт випустив минулоріч. Нині ударник DOK Станіслав Іващенко грає ще й у формації «Вагоновожатые» разом з Антоном Слєпаковим («И друг мой грузовик») та Валентином Панютою (Lюк, Unesko).

Що грають?

Дивовижну експериментальну музику на межі гаражного року та джазу. І все це – із залученням лише трьох інструментів: саксофону (Артем Васильченко), бас-гітари (Євген Кравцов) та барабанів (Станіслав Іващенко). Самі музиканти стверджують, що їхня творчість здатна перетворити слухача на «щасливу дитину з поглядом бездоганного воїна».

Де слухати?

https://vk.com/doklive

Eleven Lights

Eleven Lights

Хто такі?

Інструментальний проект у складі Ніка Катальнікова, Костянтина Заніна та Валерії Букрєєвої. Творчим стрижнем гурту є сам Катальніков – поет і музикант, який колись жив у Москві, а зараз займається творчістю чи то в Таллінні, чи то на Кіпрі. І все ж перший альбом Eleven Lights – Offret (2011) – записано саме в Донецьку.

Що грають?

Довколакласичні теми на межі декадансу й постмодерну. За задумом Ніка, у звучанні гурту органічно поєднуються складність форми та простота змісту. А ще в творчості Eleven Lights можна відшукати алюзії на класиків літератури, таких як Шекспір, Вайльд, Рембо, Гумільов, Мандельштам і Пастернак.

Де слухати?

https://vk.com/elevenlights
http://fandalism.com/elevenlights

Fontaliza

Fontaliza

Хто такі?

Що й казати – нині вже справжні зірки альтернативної сцени України з міста Горлівка. Прославилися завдяки розігріву «Океану Ельзи» на ювілейному концерті до 20-річчя гурту в Києві. Зібралися в 2008 році під вивіскою Unbelievable, а в 2011-му змінили назву на Fontaliza. Дебютним альбомом горлівців деякі ЗМІ чомусь називають цьогорічний англомовний Under The Floor, хоча ще в 2012 році гурт випустив однойменний реліз Fontaliza, всі пісні з якого звучать російською. Одне з останніх наразі досягнень Fontaliza – відмінний виступ на цьогорічному «Гогольфесті». Сьогодні до складу гурту входять вокаліст-гітарист Павло Холошев, басист Гнат Карташов і барабанник Артем Таланов.

Що грають?

Драйвову гітарну музику з характером, у якій сплелися альтернатива, панк, гранж і рок-н-рол. Ніби нічого екстраординарного, але краще за Fontaliz`у таке в Україні зараз не виконує ніхто. А за енергетикою сценічних виступів хлопці цілком можуть дати фору багатьом сформованим українським рок-зіркам.

Де слухати?

https://vk.com/fontaliza
https://soundcloud.com/fontaliza
http://www.lastfm.ru/music/Fontaliza

Jinjer

Jinjer

Хто такі?

Металісти і земляки Fontaliza. Перший вокаліст Jinjer Макс Фатулаєв пробув у гурті лише рік і після 2009-го виїхав до США. На заміну йому прийшла харизматична дредаста дівчина Тетяна Шмайлюк, яка є голосом і окрасою «джинджерів» до сьогодні. Раніше музиканти випускали переважно сингли та ЕР, а до повноцінного лонгплею Cloud Factory доросли тільки в квітні 2014-го. Останнім часом вони виступали не лише в Україні, а й у Польщі, Чехії, Німеччині, Бельгії та Швейцарії.

Але наприкінці серпня в Jinjer сталася біда. В результаті падіння з вікна третього поверху серйозні ушкодження отримав барабанник гурту Євген Мантулін. Зараз хлопець потребує дороговартісної операції. Якщо хочете допомогти Євгену та його рідним, перерахуйте скільки зможете на банківську карту з номером 5168 7423 4659 6558 (отримувач – Дмитро Оксень).

Що грають?

Дез-метал англійською мовою. Таким чином Jinjer підтримують імідж Донбасу як регіону переважно важких музичних жанрів і одночасно вводять свій саунд у західний контекст, абстрагуючись від впливів російського року (на відміну від багатьох своїх колег-земляків).

Де слухати?

http://jinjer-official.com
https://soundcloud.com/jinjermetal
https://vk.com/jinjer_metal_band

Medical Mechanica

Medical Mechanica

Хто такі?

Донецька нойз-прог-рокова формація. Засновниками Medical Mechanica є Влад Іванов і Євген Дорофєєв. У форматі дуету гурт записав міні-альбом «2012». На останньому ж ЕР – G4 – до них приєдналася поетеса Єлизавета Несова.

Що грають?

До приходу в гурт Єлизавети творчість Medical Mechanica нагадувала мозковиносний колаж із гітарних шумів. Нині їхня музика звучить скоріше як дадаїстична аудіопоезія з прог-роковим ухилом.

Де слухати?

https://vk.com/medmech

Plotnik82

Plotnik82

Хто такі?

Торік фронтмен відомого в регіональних межах горлівського гурту «ЛихоЛесье» Дмитро Дубров вирішив спробувати себе в новому амплуа. Заручившись підтримкою музиканта Кирила Александровського, він створив проект Plotnik82, в якому робить акцент не на інструментальне, а на синтетичне звучання. Торік Plotnik82 записали платівку «Юстас-Алексу». Зараз гурт головним чином гастролює –  у Росії та в південних і східних областях України.

Що грають?

Електронну музику в діапазоні від дарк-вейву і синті-попу до дабстепу. Звичайно, із незмінно вишуканою поезією Дуброва, «незлим тихим словом» про яку відгукуються прихильники ще попереднього гурту Дмитра – «ЛихоЛесье».

Де слухати?

https://vk.com/club58183704
https://vk.com/liholesie

«Тим Талер»

Тим Талер

Хто такі?

Електронна формація, в яку входять Антон Бессонов, Роман Кондратьєв та Євген Золотарьов. Випустивши перший альбом у 2005 році, гурт доріс до створення власного лейблу ARP Production. Цікаво, що його контент-менеджером і перекладачем є мати одного з музикантів – Тетяна Кондратьєва. А найцікавішим артистом ARP Production – китайський гурт Breaker Band.

Що грають?

На думку самих музикантів – «сентиментальний арт-панк». До нього можна віднести і наївний абсурдизм їхнього сайд-проекту «Детский сад», і винятково серйозні інструментальні речі. Остання повноформатна робота «Тим Талер» – сюїта «Блокпост» – написана музикантами під враженнями від перебування в зоні АТО.

Де слухати?

http://timtaler.su
https://vk.com/timthaler

The Curse Of Wendigo

The Curse Of Wendigo

Хто такі?

Один із найпомітніших гуртів Харцизька і водночас одна з найякісніших українських стоунер-команд. На сьогодні в дискографії гурту є повноцінний реліз Electric Tail (2012).

Що грають?

Як і сказано вище, гучний і в міру депресивний стоунер-рок. Що цікаво – з гармонікою, якою володіє вокаліст Максим.

Де слухати?

https://vk.com/the_curse_of_wendigo
http://thecurseofwendigo.bandcamp.com
http://www.lastfm.ru/music/The+Curse+of+Wendigo

widiwava

widiwava

Хто такі?

Обличчя донецького інді-року. Над матеріалом для повноцінного студійника Null почали працювати ще в 2010-му, а випустили його в 2013-му. З такої нагоди не полінувалися створити для релізу окремий сайт, на якому навіть зібрали враження про роботу від друзів і колег-музикантів (серед них – як молоді гурти Донбасу та Києва, так і бас-гітарист відомої на теренах російського року сімферопольської команди «Ундервуд»).

Що грають?

Для відповіді на це запитання widiwava зробили в групі у ВК інфографіку з відсотковою пропорцією у своїй музиці попу, інді, арту та експериментального року. Звучить це, як не дивно, аж ніяк не перевантажено, а дуже і дуже слухабельно. Столичні слухачі зможуть переконатися в цьому 9 листопада, коли widiwava дадуть концерт у Києві.

Де слухати?

http://widiwava.info
https://vk.com/widiwava

Такою вийшла музична мапа Донецької області за версією нашого порталу. Вважаєш, що ми когось незаслужено забули? Не варто влаштовувати холіварів! Вкажи в коментах назву улюблених музикантів і за можливості дай посилання на їхню творчість. Цілком імовірно, ми ще напишемо про твоїх фаворитів.

Фото з пабліків музикантів «ВКонтакте»

  • 36
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.