Звіти

Hedonism: свято свободи на Трухановому острові

Фестивальний сезон продовжується. 29 липня в ізольованій зоні Труханова, серед урбан-атмосфери столиці, відкрив свої двері Hedonism. Із моменту оголошення учасників було зрозуміло, що цей фестиваль — добре продуманий івент без типових для цього літа хедлайнерів, на противагу тому, що можна було б почути в тому ж Києві, Тернополі, Кам’янці, you name it. Про те, чому Hedonism — відкритий фестиваль не для всіх, читайте далі.

Hedonism

День перший: поліція, метушня і розкладні крісла

20:25. Нам вдалося отримати свої акредитації і нарешті пройти на територію фестивалю. А ще дві години тому при вході стояли охоронці, які нікого не запускали всередину (звісно, перший заявлений учасник мав виступати о 18:00). Годину тому було чутно ознаки саундчеків, що викликало тривогу та навіювало дежавю невеликої давності. Причиною затримки на 2,5 години стали, за версією очевидців та фейсбучних аналітиків, полісмени, які вирішили у день івенту перевірити фестиваль на наявність всіх ліцензій. Додаймо сюди декілька жартів про ACAB, кмітливого власника МАФа з кавою, що вмикав прекрасні треки з найкращих традицій американської реп-культури, й отримаємо тривалий хаос із мовчанням організаторів та невдоволеністю людей, які повертались на 180 градусів при вході, і так по декілька разів.

Hedonism

Поспіхом фестиваль таки почався — Lakeway вийшли на RIVER stage. Затримку врятувало насправді те, що учасники виступали на різних сценах один за одним. Тобто апріорі ситуація була не така фатальна, як могло здаватися на перший погляд. До початку ночі організатори наздогнали лайн-ап, а гурт Zapaska відкрив UBK stage. Виконавці першого дня варіювались у розкритті свого фестивального потенціалу. MAiAK в усіх сенсах розхитували сцену, тоді як Blooms Corda брали своїм милим інструментуванням та чілом. І в той же час Zapaska на малій сцені отримала прекрасну публіку і працювала на неї (чого могло й не бути на більших сценах фестивалю). Is Tropical, як останні бійці першого дня на MAIN stage, очікувано, зібрали найбільше людей під свій потужний окислений поп-сет із мотивами-джинглами, які заїдаються в голові.

Hedonism

Особливістю першого дня були загальна метушня та справжні спільні переживання. Проте Hedonism і гедонізм перемогли, більшість людей зручно розташувалися перед сценою на розкладних кріслах. Тому перший день нагадував перегляд фільму на великому екрані. Той момент, коли хіпстери не хочуть або не можуть вриватись, — у такому положенні їхні особисті сидячі місця були своєрідними VIP-зонами (хоч такі й були передбачені окремо).

День другий: найбільший

Другий день пройшов спокійніше, метушня була не через об’єктивні причини вчорашніх гостей, а через значну кількість людей. Лайн-ап затримали через спеку, Fun Service, як і Monophonic на MAIN stage, виступали у променях сонця в той час, коли ще всі тільки добирались до фестивалю. Значну публіку зібрали MYOPIA, цьогорічні дебютанти інді-сцени, проте і під MAIN stage сиділи втомлені глядачі в очікуванні космічних Atomic Simao.

Hedonism

Тим часом фестиваль у самому розпалі. Задоволення заради задоволення дістало свій апогей — у прирічній градації були ті, що лежали далеко від сцени, сиділи за барними стійками, стояли в музичних хвилях та танцювали під діджей-сети. Ніхто нікому не заважав, у такій ієрархії було приємно перебувати будь-де та робити що завгодно, навіть набридливі ведучі з актуальною інформацією про те, хто і де гратиме далі, стали мемом, на який уже ніхто не звертав уваги. У цьому — свобода фестивалю, на якому не було випадкової публіки. А таку «профільну» аудиторію не дістати гучними лайн-апами з фестивальних резидентів. Hedonism зібрав у своїх обіймах потенційно пробивних артистів, що ще не встигли повністю розкритись, однак мали що показати.

Hedonism

Другий день був найбільш сумбурний і різний у своєму лайн-апі. Panivalkova мантрою виспівували «Донтворі» на RIVER stage, а в цей же час на UBK stage уже виступав Cape Cod з Constantine із матеріалом недавно випущеного альбому Cult. Brunettes Shoot Blondes дали типовий хороший сет, і тут можна було б уже заспокоїтись від такої динаміки в жанрах і стилях, однак на RIVER stage з’явилися SINOPTIK, і вперше (як і востаннє) на фестивалі зазвучала важка музика.

Третій день: меланхолійний

Третій день Hedonism був найбільш спокійним і витриманим порівняно з попередніми. Публіка, що тинялась між сценами, доповнювала один виступ іншим, і в загальній картині подій ця неділя була хорошим вихідним для чілу та власне безтурботності. У цей день можна було почути nousinthis з пост-рок-ревайвлом та хвилеподібними динаміками, божественних мінімалістів Cepasa з довгим півторагодинним сетом, побачити повернення на сцену Sophie Villy з переконливим авансом на користь нового альбому, що вийде до кінця року, та Secret Avenue з останнім сетом у такому складі (згодом з’явиться інформація про те, що ударник і клавішник нью-вейверів Микола Сікора і Георгій Прінцев покидають гурт). Hot Chip завершили фестиваль своїм довгоочікуваним DJ-сетом.

Hedonism

Hedonism, попри всі перепони, відбувся. Концепція «задоволення заради задоволення» — це надто гучно і навряд правдиво, навіть наївно, однак такий лейтмотив має свій шарм. Міф виправдав себе в серцях слухачів, які точно відчули себе особливими.

Свято свободи на Трухановому острові – це закрита тусовка, в якій завжди раді новоприбулим. Це спільнота людей, які цінують те, що люблять і показують це своєрідним маніфестом у фестивальному втіленні. На Hedonism люди зібрались для того, щоб заявити про своє існування та показати, що є конкретне місце і конкретний час, де можна забути про рутинне життя хоча б на один вікенд посеред спекотного виснажливого літа.

Повний фотозвіт із фестивалю — у нашій галереї:

HEDONISM 2016

Фото Лізи Акулової, Марії Федоренко та Валерії Каарна

  • 44
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.