Мапа

KARNA, Перкалаба, Фліт та інші. 10 гуртів Івано-Франківщини

Франківські музиканти дивляться на наш фольклор з несподіваних ракурсів: одні сприймають його очима мольфарів, інші відверто кепкують та насміхаються. При цьому найбільш знакові місцеві гурти з незрозумілих причин постійно сваряться і змінюють вокалістів. Музичним експериментаторством тут займаються лише поодинокі прибічники металу.

KARNA

Франківські «гуцул-металісти», що зібралися у 1997-му. Від початку 2000-х Karna стрімко набирають популярність серед слухачів, результатом чого став вихід двох альбомів: «Летимо» (2003) та KARNA (2010). У 2010-му один із засновників команди, гітарист Владислав Ярун повідомляє про її розпуск через «неповагу до творчості» та «проблеми з алкоголем» деяких учасників. Після цього колишній вокаліст KARNA збирає власний гурт, але про це поговоримо окремо. У 2014 році формація оголошує про реюніон: до участі запрошуються музиканти зі складів різних років, а на вокал беруть Олексія Шманьова, який також є фронтменом сумського «Антре». Маловідомий факт: певний час на клавішах у KARNA грала Ганна Добриднєва, яка у 2007-му увійшла до поп-дуету «Пара Нормальних» разом з Іваном Дорном.

Що грають?

Коли за лірику відповідав Олексій Ярош, KARNA виконували милозвучний фольк-метал ніби від обличчя карпатського мольфара, який не може не порівнювати своє кохання із силами природи. Репертуар гурту в оновленому складі поки не має чіткої естетичної визначеності: у свіжих треках відчувається як намагання гітариста Влада Яруна, що пише музику і тексти, слідувати заданій попереднім фронтменом стилістиці, так і неможливість промовчати на злободенні теми типу АТО. Нині самі музиканти називають свій стиль «гуцул-метал», хоча раніше схилялися до менш винахідливих визначень типу ню-металу та альтернативи.

Де слухати?

VK
Youtube

КораЛЛі

«Трембітно-амбітний» (за власним визначенням) гурт, що зібрався в 2005 році. «КораЛЛі» — скорочення від «Карпатські Аллігатори», тож намиста ця назва стосується не в першу чергу. За 11 років музиканти відвідали фестивалі України та Польщі, а також випустили два релізи: ЕР «Кралі» (2011) та альбом «Є!» (2011).

Що грають?

Веселий етно-фанк із використанням трембіти (!) та дримби. Творчість «КораЛЛів» схожа на почерк «Перкалаби» — із поправкою на те, що там, де у їхніх земляків скажений сарказм на межі абсурду, у них самих — доволі поверхнева іронія з легкою усмішкою.

Де слухати?

Soundcloud
VK

Les Stens

У 2006 році музикант під псевдо Vladique повертається до Франківська зі столиці, а за два роки збирає власний гурт. Першопочатково він називався The Stens, але музиканти вирішили віддати перевагу французькому артиклю Les. Перші сингли Les Stens виходять у 2012-му, згодом їх доповнює повноцінний ЕР. Позаминулого року гурт зібрав усі невидані треки періоду 2008-2014 років у єдину компіляцію. Серед усього іншого в репертуарі Les Stens є кавер на пісню «Цей сон» Степана Гіги.

Що грають?

Запальний диско-панк про нічний Франківськ, під який майже неможливо танцювати, зате можна стрибати скільки вистачить сил. Для порівняння із Prodigy музикантам не вистачає винахідливості, тому хай будуть Scooter (недарма Les Stens серед орієнтирів називають саме на цей німецький гурт).

Де слухати?

Bandcamp
VK

MAUT

Музиканти, які вважають себе «командою, а не гуртом» від 2012 року. У 2014-му випустили дебютний міні-альбом, а за рік — повноформатник Black Swift. Цього літа MAUT виступили на фестивалях «Бандерштат» і Respublica.

Що грають?

Виконуючи експериментальний та прогресивний метал, команда видається одним із найцікавіших представників важкої сцени Франківська. А заразом і тими з небагатьох, хто гордо несе DIY-стяг регіону.

Де слухати?

Bandcamp
Soundcloud

Molfa

Після того, як у 2010-му Владислав Ярун розпускає гурт KARNA, його вокаліст Олексій Ярош разом із рештою музикантів починають виступати як ExKarna. У 2012-му склад гурту змінюється майже докорінно разом із назвою — Molfa. За чотири роки Molfa випустили декілька синглів та кліпів, а також відзначилися виступом на фестивалі Zahid-2014. У листопаді 2016-го гурт випустив найновіших на сьогодні сингл — «Сповідь ворона».

Що грають?

У Molfa Ярош продовжує крутити ту ж стилістичну платівку, що свого часу в KARNA (це можна зрозуміти навіть за однією назвою гурту). Щоправда, його нова команда менше шумить гітарами, приділяючи більше уваги вибудовуванню мелодії.

Де слухати?

VK
Youtube

Один

Проект Юрія Попова, теперішнього учасника MAUT і екс-учасника «Фліт»,  що уже припинив своє існування. Окрім Юрія, до складу також входили барабанник Сергій Барабашин, бас гітарист Юрій Рекечук та гітарист Валентин Жуленко. У дискографії «Один» — два міні-альбоми («Перший» і «Другий» відповідно), а також лонгплей «Без оболонки» (2013). Після розпаду колективу Попов та Рекечук стали учасниками Maut.

Що грають?

Українськомовний альтернативний рок з емо-атмосферою. Ліричний герой «Один» то невідворотно відлітає в небо, то кричить про те, що живіший від усіх живих.

Де слухати?

VK

Патроничі

Молоді музиканти із села Крихівці, які вирішили грати разом у 2010 році. У 2012-му склад гурту зазнає незначних змін, однак вже за рік «Патроничі» беруться за запис альбому, через що вимушені прогулювати пари в університеті. У 2014-му світ побачив дебютний LP команди «Поки молоді», фото на обкладинку для якого зроблено на плівковий апарат (у цілком хіпстерській традиції). У лютому 2017-го «Патроничі» презентували більш роковий і навіть агресивний альбом «Знаєш.Чуєш.Бачиш».

Що грають?

Бадьору молодіжну музику на межі фольк-року та ска-панку (адже до складу входять акордеоніст і саксофоніст), що охоплює головні теми, якими музиканти цікавляться в своєму віці (кохання, вечірки, інтернет тощо). Разом із тим повз «Патроничів» не пройшли й соціально-політичні події в Україні, тож в альбомі «Поки молоді» є пісні про Майдан та війну на Сході. У цих треках вчувається щось від старих-добрих білоруських «Леприконсов».

Де слухати?

Soundcloud
VK

Перкалаба

Культовий гурт, що назвався хутором між Івано-Франківською та Чернівецькою областями. Початком існування «Перкалаби» вважається 1998 рік, коли музиканти виступили на «Червоній Руті». За цей час формація випустила сім альбомів, найновіший з яких, DARABA, вийшов 2016-го. Після відзначення 15-річчя формації її багаторічний вокаліст Андрій Федотов покидає «Перкалабу», разом з двома іншими її колишніми музикантами зосередившись на проекті «Перкалабські придатки». Вакантне місце біля мікрофона займає загадковий флегматик із псевдо Sha Man, нині його змінив багаторічний трубач гурту Сергій Шваюк. Нещодавно «Перкалаба» із самостійного гурту трансформувалася в своєрідне творче об’єднання, що отримало назву Familia Perkalaba. Його продюсер Олег «Мох» Гнатів також має власний електронний проект Gutzul Magik Foundation.

Що грають?

«Перкалаба» — несамовитий фольк-фарш із гуцульської говірки, п’яних викриків, весільних мотивів і чого тільки не. Словом, гурт бере народну творчість Прикарпаття і виконує її навиворіт. Після відходу «Федота» команда дещо втратила у вибуховій енергетиці, однак набула при цьому несподіваного інтелігентського лоску.

Фліт

Автори відомого хіта про їжачка, які грають від 2001 року. Після релізу перших трьох альбомів вокаліст «Фліт» Володимир Новіков покидає гурт у 2011-му, на зміну йому приходить Юрій Попов, але невдовзі вокальні партії повністю бере на себе гітарист Андрій Марків. В оновленому складі «Фліт» записує довгоочікуваний четвертий студійник, що отримав назву «Вихід є!» (2013). Днями команда випустила новий сингл Nonstop.

Що грають?

«Фліт» характеризує свій стиль як «інтелігентний панк-рок», і за звучанням перших трьох альбомів це дійсно недалеко від правди. У той час Володимир Новіков повністю відповідав за тексти гурту, тож після його виходу зі складу стиль команди зазнав трансформації. Із пісень найновішого альбому майже повністю зник гумор, а на зміну йому прийшли любовні композиції та філософські міркування про долю світу в стилі альтернативного року.

Де слухати?

Офіційний сайт
VK

YOKO

Квартет, заснований у 2014 році у Франківську. На гітарі в гурті грає фронтмен «Фліту» Андрій Марків. У лютому 2016-го YOKO презентували дебютний міні-альбом What Can I Say.

Що грають?

Симпатичний поп-рок із фанковим ухилом, який сягає блюзового коріння, несподівано проростаючи в актуальне інді-звучання. Із не менш симпатичним жіночим вокалом у виконанні солістки, яка називає себе Йоко Кот.

Фото — зі сторінок музикантів ВКонтакте

***

Не знайшов у нашій добірці улюблений гурт? Не поспішай виливати своє невдоволення в коментах! Краще напиши туди про свого фаворита і додай посилання на музику — можливо, ми розповімо про нього наступного разу.

  • 167
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.