Мапа

5`nizza, «ТНМК», «Жадан і Собаки» та ще 10 вартісних гуртів Харківщини

Існує думка, що український рок починався з Харкова. Тому не дивно, що в цьому регіоні так багато першокласних команд, але здебільшого експериментальних і не для всіх. Про деякі з них ви вже знаєте, а про інші розповість Muzmapa!


Acoustic Quartet

Хто такі?

Четверо харківських інструментальних музиканти: піаніст Єфим Чупахін, трубач Дмитро Бондарєв, гітарист/басист/контрабасист Денис Мороз і барабанник Сергій Балалаєв. Попри діяльність в Acoustic Quartet, встигають грати у багатьох інших проектах. Чупахін, наприклад, співпрацює із Сергієм Бабкіним та SunSay. За роки творчої діяльності гурт встиг виступити і на московському фестивалі «Усадьба Джаз» (2010), і на Alfa Jazz Fest у Львові (2011). Зараз дискографія Acoustic Quartet налічує три альбоми: USB-Blues (2009), «Игрушка» (2010) та Anticipation of New (2014).

Що грають?

Acoustic Quartet називають себе креативниками на ниві сучасного джазу. В їхніх музичних імпровізаціях є місце і для усмішок, і для милого белькання немовлят. Своєю творчістю ці четверо музикантів руйнують стереотип про джаз як про надскладну високочолу музику, перетворюючи його в максимально слухабельний і напрочуд мелодійний саунд.Де слухати?

https://vk.com/acoustic_quartet
https://myspace.com/acousticquartetmusic
https://soundcloud.com/acoustic-quartet-the-aq

 

We Are!!

Хто такі?

Рок-тріо у складі Іллі Резнікова (вокал, гітара), Дмитра Натарова (бас) та Андрія Панасюка (барабани). We Are! почали грати в 2010 році і спершу мали лише англомовний репертуар. Цей період творчості відбився в їхньому дебютному і поки що єдиному альбомі The Bright Side (2011). Пізніше в арсеналі гурту з’являється дедалі більше українськомовних пісень. Зараз We Are!! активно працюють над другим повноформатником.

Що грають?

Вилизаний до ідеального блиску гітарний поп-рок. Особливого західного лоску йому надає харизматичний вокал Іллі Резнікова. Один із найсвіжіших і найцікавіших треків We Are! – «Львів та Харків» – зводить культурні мости між сходом та заходом України.Де слухати?

https://vk.com/weareband
http://www.lastfm.ru/music/We+Are
http://weare-band.com/index.html
https://www.youtube.com/user/2010WeAre
https://soundcloud.com/weare_band

 

Джон Три Вольта

Хто такі?

«Маніакально-радикально-експресивні» харків’яни, яких доля звела разом 23 лютого 2004 року. Назва «Джон Три Вольта», судячи з усього, є каламбуром на Джона Траволту – недарма ж в офіційному пабліку гурту у «ВК» можна знайти його зображення в образі героя з «Кримінального чтива». Довгий час на вокалі в «Джон Три Вольта» були такі собі Дубрик та Андре, допоки у 2008 році їх не змінила криклива дівчина Лєна. У 2010 гурт покинула і вона, внаслідок чого після року безуспішних пошуків нового голосу музиканти у січні 2011 оголошують про відхід на «заслужений відпочинок».

Що грають?

Музика «Джон Три Вольта» і справді складає враження, що їх усіх по-хорошому бацнуло током. Якщо перший період творчості з чоловічими вокалами перегукується зі схибнутим фанко-панком, то другий-жіночий перетворює «Джон Три Вольта» на агресивних арт-рокерів.

Де слухати?

https://vk.com/club4044743
https://myspace.com/johntrivoltasketch
http://johntrivolta.blogspot.com/2010/07/blog-post.html

 


Жадан і Собаки

Хто такі?

Спільний музичний проет класика сучукрліт Сергія Жадана та харківського ска-панк-гурту «Собаки в космосі», який з перемінним успіхом існує вже шість років. Власне «Собаки…» зібралися в 2000 році і ще до зустрічі із Жаданом встигли записати концептуальний реліз «Вафли» (2002) та більш стьобний альбом «Группа ищет продюссера» (2005). До слова, минулого року з нагоди Євромайдану Сергій багато в чому зробив нашу роботу: випустив музичну збірку «Рок за Зміни», куди вмістив найкращі протестні пісні харківських гуртів.

Що грають?

Перший альбом «Спортивний клуб армії» (2008) скидався на жорстку аудіопоезію. Наступний – «Зброя пролетаріату» (2012) – можна цілком порівнювати із «рабкорівським» доробком «Ляпіса Трубецького». А третій і наразі найсвіжіший реліз «Бийся за неї» (2014) свідчить, що від статусу письменника до звання українського рок-стар Жадану залишається вже зовсім трошки.Де слухати?

https://vk.com/jadan.dogs
https://myspace.com/sobakivkosmose
https://www.youtube.com/user/sobakimusic

 

Jah Pre

Хто такі?

Харків’яни, які вже десять років славлять Джа, яких би перетрубацій у жанрах та складі учасників їм це не вартувало. Незмінний фронтмен Jah Pre Дмитро Jimmy Мощенко, окрім музики, займається ще й образотворчим мистецтвом та тату-артом.

Що грають?

Як тільки не подавали Jah Pre звичне всім регі – у вигляді і фанку, і блюзу, і навіть хіп-хопу. Незмінними в їхній творчості з 2004 року і до сьогодні залишаються лише життєрадісність та позитив. І при цьому – натяки на винятково здоровий спосіб життя.Де слухати?

https://vk.com/jah_pre
https://soundcloud.com/jah-pre
http://jahpre.io.ua

 

Creamwave

Хто такі?

Назватися Creamwave ці п’ятеро харківських музикантів вирішили хоча б тому, що інших гуртів із подібною назвою Гугл не знайшов. Свою музику Аліна Ханбабаєва, Олександр Рябуха, Денис Кошель, Дмитро Верьовкін та Антон Варченко порівнюють із польотом та світло-коричневим кольором. У 2013 році Creamwave випустили перший ЕР, який так і назвали: ЕР’13.

Що грають?

Хороший пост-панк із жіночим вокалом. Creamwave також відносять свою музику до шугейзу – стилю, за якого музиканти поводять себе під час виступів максимально стримано. При цьому хто на їхнє формування тільки не вплинув: від Луї Армстронга, Korn та Bjork до земляків 5`nizza.Де слухати?

https://vk.com/creamwave
https://soundcloud.com/creamwave
https://myspace.com/creamwaveband

 

Morj

Хто такі?

Чи не найкрутіші містифікатори музичної тусовки Харківщини. Мовляв, Morj виступають у самому спідньому, їдять пластилінових балерин просто на сцені і там таки займаються зі слухачами коханням. Все це треба бачити, а от послухати можна поки єдиний лонгплей гурту – Balerina (2010).

Що грають?

Самі музиканти називають свою музику дикою сумішшю поезії, шаманства і «циганськості без трусів» (таки так!). Насправді ж здоровий глузд у цих милозвучних психоделічних сюїтах годі й шукати, а от почуття гумору – завжди будь ласка.Де слухати?

https://vk.com/morj_music
https://soundcloud.com/morj_music
https://myspace.com/morj_music
http://www.lastfm.ru/music/Morj
https://www.youtube.com/user/MORJmusic

 

Оркестр Че

Хто такі?

Корифеї харківського року, які як починали з андеграунду в 2000, так там і перебувають досі. Зараз склад «Оркестр Че» нараховує сімох музикантів включно з фронтменом Олегом Кадановим. За кількістю повноцінних альбомів у гурту на один менше. Більшість слухачів звикли чути «Че» російською, хоча мало хто пам’ятає про їхній українськомовний демо-альбом «Люди. Риби. Птахи». Цьогоріч синглом «Чорний слід» музиканти фактично повернулися до власних витоків.

Що грають?

Арт-рок, про що відверто говорять і самі. І не простий, а візуальний! Зрозуміти це можна лише відвідавши один із виступів «Оркестр Че», де музиканти часто з’являються у чудернацьких костюмах та з глобусами і кам’яними бюстами в руках.Де слухати?

https://vk.com/orkestrche
http://orkestr-che.kroogi.com/?locale=ru
https://www.youtube.com/user/orkestrche
https://myspace.com/orkestrche

 

Pur:Pur

Хто такі?

У 2008 році співачка Ната Сміріна та гітарист Євген Жебко вирішили створити власний гурт. За шість років існування склад Pur:Pur змінювався неодноразово. Що далі, то інструментальна палітра стилю та складу команди лише розширювалася. Свідченням цього є хоча б той факт, що нещодавно на краудфандинговому порталі planeta.ru Pur:Pur  збирали кошти на спільний тур із симфонічним оркестром. Серед інших вже випущених релізів Pur:Pur є один сингл, два міні-альбоми і так само два повноцінних – Pure (2010) та Nevertheless (2013).

Що грають?

Милий, теплий і цнотливий інді-поп-рок. Щоправда, із залученням оркестру музика Pur:Pur набуває дедалі більшої монументальності. Музичні критики вже починають порівнювати їхні найсвіжіші пісні й актуальний візуальний стиль з творчістю ісландської співачки Бйорк.Де слухати?

https://vk.com/purpurmusic
http://purpurmusic.com
http://www.lastfm.ru/music/Pur:Pur
https://soundcloud.com/pur-pur-1

 

Село і люди

Хто такі?

Кавер-бенд із Харкова, який з 2002 року переспівує – чи радше перестьобує – відомі світові рок-хіти. Поки «Село і люди» не випустили жодного студійного запису, зате встигли виступити в сімейних трусах і тільниках. А ще засвітилися у третьому сезоні шоу «Україна має талант»

Що грають?

«Село і люди» тільки те й роблять, що переінакшують Metallica та Nirvana на власний «колгоспний» лад. Вони роблять це не без залучення акордеону та балалайки. Десь у Тернополі тим самим успішно займається гурт Los Colorados.Де слухати?

https://vk.com/seloiludy
http://www.seloiludy.com

 

ТНМК

Хто такі?

Та їх і презентувати особливо не треба. Один із найкращих хіп-хоп гуртів України й одна з найвідоміших команд Харкова. З 1989 року існує під назвою «Новые дома», але у 1997 тодішній флейтист гурту Максим Литвиненко пропонує перейменуватися. В книзі «Історія джазу» він прочитав, що цей музичний жанр бере початок із площі Конго в Новому Орлеані в середовищі темношкірих рабів. Фагот, Фоззі, Діля та решта музикантів «Танка На Майдані Конго» пропозицію підтримали. У 2004 році Діля полишив «ТНМК» задля підкорення дівочих сердець у власному поп-роковому проекті «НеДіля». На сьогодні в дискографію «Танків…» входить шість альбомів, найновіший з яких – «Дзеркало» – вийшов цього листопада.

Що грають?

Перші релізи «ТНМК» зроблені у стилі олдскульного і багато в чому кітчевого хіп-хопу. Але з виходом у світ альбому «Пожежі міста Вавілон» (2004) музика Фагота і Фоззі дорослішає, набуваючи більш ліричних рис і схиляючись до роково-інструментального виконання. Зараз «ТНМК» вдало маневрують між бітом і альтернативним репом.Де слухати?

https://vk.com/tnmkongo
https://soundcloud.com/tnmkongo
http://www.tnmk.com

 

ТонкаяКраснаяНить

Хто такі?

Справжні відмінники важкої музики Харкова, які можуть дозволити собі записувати дуети із Сергієм Бабкіним. «ТКН» зібралися у 2005, а вже за чотири роки випустили дебютний альбом «Саундтрек моей жизни». Тоді ж під своє крило музикантів взяв альтернативний лейбл «ІншаМузика». У 2011 році світ побачив другий студійник «ТонкаяКраснаяНить» – «Второе Я». Минулоріч гурт покинув вокаліст Євген Тютюнник. Ім’я нового музиканти поки тримають у секреті.

Що грають?

Металкор із невластиво ніжним співом, а подекуди і з клавішами та скрипками. Тим цікавіше, як зміниться саунд «ТКН» із появою нового голосу.Де слухати?

https://vk.com/tkn_official
http://tkn.com.ua
https://www.youtube.com/user/s1avon

5`nizza


Хто такі?

Впевнені, що про цих культових харківських музикантів ви теж все знаєте, тож справа Muzmapa – лише нагадати. 5`nizza – дует Андрія Sun Запорожця та Сергія Бабкіна. У 2000 році хлопці вирішили грати музику разом, використовуючи для цього лише акустичну гітару та власні голоси. Із таким успіхом гурт записав два альбоми: одноіменний «Пятница» (2003) та менш яскравий, але нічим не гірший «О5» (2005). Під час роботи над третім релізом Запорожець і Бабкін зрозуміли, що виходять за межі наміченої 5`nizza музичної концепції, і не придумали нічого кращого, ніж по-тихому розійтися. Із цих записів вийшов перший студійник нового проекту Запорожця SunSay (2007), а Бабкін, як відомо, пішов власним абсолютно успішним сольним шляхом.

Але тиждень тому сталося те, чого не очікував абсолютно ніхто. В Інстаграмі SunSay з’явилося нове спільне фото Андрія та Сергія з хештегами #5nizza та #newbeginning. Скептики не вірили своїм очам, допоки «Радио Аристократи» не повідомили нібито перевірену інформацію, що музиканти не просто зібралися, а працюють над новим матеріалом, який планують презентувати восени 2015 року. Сказати, що чекаємо з нетерпінням – не сказати нічого.

Що грають?

5`nizza – це ні на що не схожий мозковиносний мікс хіп-хопу, регі, бітбоксу та акустичного року. Якими будуть нові пісні (альбом?) – наразі уявити складно.Де слухати?

Де завгодно! Офіційний паблік 5`nizza у ВК, наприклад, ось тут – https://vk.com/o5nizza

Фото з офіційних пабліків музикантів у соцмережі «ВКонтакте»

 

  • 10
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (1)
  1. Олег сказав:

    Хороша підбірка. Чекаю на центральну Україну, щось ви її обділили поки увагою)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.