Огляди

Навігатор: українські альбоми листопада

Ми б коротко назвали цей огляд «листопадом альбомів», або «альбомним листопадом». А все тому, що музиканти доводять до божевілля, видаючи щораз ліпший матеріал ближче до кінця року. Про тих, хто встиг втрапити в останній «навігаторний» місяць 2016-го, читайте в огляді альбомів від Muzmapa.

вагоновожатые — Стартап Молодость

Не хочете, щоб ваші треки знайшли в інтернеті, — напишіть їх ієрогліфами, які чимось схожі на кирилицю. І, здається, це один раціональний недолік для нового EP «вагоновожатых», який ми все ж напишемо «по-нашому» — «Стартап Молодость». Міні-альбом «старічуль» аж ніяк не є чимось новим. Ніхто не застрахований від повторів, але тут збереглась практично та ж танцювальна атмосфера, що і в найбільших бойовиків альбому Wasserwaage — своєрідне продовження тих же флоу та ритмових секвенцій. Окремої уваги заслуговує пісня «Жить», яка звучить як перший трек чогось наступного від супергурту. План виконано: «вагоновожатые» видають те, що від них можна було б очікувати. І добре, що це танцювальні бойовики, запас яких так потрібний на живих концертах.

Оцінка: A-

Maloi — Late Night Calls Inc.

Київська поп-панк/панк-рок команда з напівлегендарним статусом випускає свій перший повноформатний альбом після тривалого мовчання з 2012 року (Boys, You Gotta Slow Down EP). S<S>S і Marr & Morrissey (Climb That Mountain), про які можна почитати у нашому недавньому огляді, буквально довели індикатор очікування до точки неповернення, коли «такий собі» альбом уже не прокатить. Це красивий мелодійний панк-рок, який не зіпсувався — з величезною увагою до лірики, що оспівує тривоги і переживання періоду 20–25 років, ставить усе під сумнів, ностальгує та порівнює, телефонує туди, звідки відповіді чи будь-якої поради загубленій у своїх проблемах людині, не буде. Late Night Calls Inc. існує поза трендовими контекстами, у часи, коли панк-рок успішно помирає, maloi не витискають останні соки, хоч і зовсім не переосмислюють досвід сцени.

Оцінка: B+

Krobak — Nightbound

Нам пощастило послухати цей альбом та написати рецензію до його виходу. Nightbound — альбом, що навіює тривогу, забирає все і залишає тільки вибір — no pressure, choice is yours — вибір інтерпретувати несказані словами месиджі, закладені в музику, що так і кишить проґ-роковими елементами, забавляючись із структурами, обривами та реченнями через крапку з комою. Детальніше — у рецензії.

Оцінка: А

Septa — Sounds Like Murder

Якщо EP Welcome to Poetry 201 гурту The Nietzsche, який співіснує паралельно із Septa — це набір пушок, то Sounds Like Murder— батальйон із рот різного рангу і значення. Колаборації, неоднотипність/неоднорідність, еквілібризм, інструментарій — це зафіксована гелем шевелюра, яка іноді не піддається укладці й видає свою непричесаність. Однак монолітним релізом цей альбом не назвеш, деяким пісням довелось очікувати декілька років до свого оприлюднення. У прослуховуванні треків дуже легко загубитись і зрозуміти, «що саме з цього масиву матеріалу є ядром Septa?» І, звісно, важко не помітити почерк Knob’a, саунд якого кричить своєю академічною відточеністю та підносить його до рівня світової сцени.

Оцінка: B+

Tik Tu — Shuma

Здається, ми можемо назвати реліз, який «украв шоу і втік» в останню мить. Tik Tu видають дебютний альбом — автентичний, красивий та багатообіцяльний калейдоскоп танцювального флоу, психоделічних текстів та дійсно української мелодики, від якої не тхне тим, що ми інколи називаємо кон’юктурщиною. У ньому намішано те, що інколи додають до гітарної музики «для аранжувань». Тут бек-вокали, ксилофон, духові, струнні etc. є основою, яка тягне до танцю. І тікає. Коли доходиш до фінального треку «Хора», від Tik Tu хочеться ще більше, але трек обривається. А цю емоцію неочікуваної втрати дуже важко повторити і пережити ще раз.

Оцінка: A+

Грибы — Дом На Колесах (часть 1)

Про «Грибы» вже було сказано вдосталь. Всі відзначають загадкову, але ефективну промо-кампанію альбому. Водночас у соцмережах трапляються запеклі холівари щодо їхньої музичної цінності та беззмістовних текстів. Феномен гурту «Грибы» і полягає саме в тому, що в кожному реверансі та критичному зауваженні в їхній бік зазвичай можна віднайти хоч крихту раціо. Музика однакова та одноманітна? Це так. Але чи багато хаус-хіп-хопу ви чули до цього? Тексти беззмістовні? І тут ви маєте рацію. Але чи потрібні вам сенси, коли ви слухаєте танцювальну музику?

«Грибы» грають проти правил, спонукають до руху, вміло бавляться з трендами. Якщо через 10 років вас спитають, під яку музику тусив Київ у 2016-му, можете сміливо називати цей колектив. Тому ми даруємо їм респект.

Оцінка: A-

Hains Point — S/T

Сергій Капітонов родом з Миколаєва, але живе і творить в Амстердамі. За словами автора, його альбом S/T розповідає про «панків, що п’ють пиво на парковках, про втрату близьких людей, про сором і, звичайно ж, про кохання». Детальніше про альбом — у нашій рецензії.

Оцінка: B+

Hidden Element — Together

Альбом Together — це електронний тріп безкраїми урбаністичними джунглями, які ще не були створені людиною. Актуально, глибоко, струнко. Поєднання ритму та семплів створює асоціації, що існують ніби поза часом та простором в площині частотних коливань. Проект Ніла Тарасова та Ігоря Кириленка однозначно вартий уваги поціновувачів електронної музики без прив’язки до української сцени.

Оцінка: A-

SunSay — Выше Головы

Упродовж усієї своєї музичної кар’єри Андрій Запорожець постійно перебуває у творчих пошуках. Цього разу вони привели його до фанкового звучання. Альбом «Выше Головы» звучить свіжо — це виражається не лише в аранжуваннях. Свіжість відчувається й у вокальних хуках, «живих» інтро зі студійної кімнати. Зміст творчості SunSay не змінюється — це переважно життєствердні та теплі пісні космополіта. Разом з тим складається враження, що гурт нарешті знайшов найкращу для себе форму.

Оцінка: A

Пісні Наших Днів — Про Любов

Незважаючи на акустичний формат альбому «Про Любов» він, як не дивно, є чимось більшим, ніж просто пісні під гітару. Струнні інструменти вдихають життя в аранжування. Це музика, що здатна вводити у медитативні стани, і в той же час це збірник чесних пісень про те, що нас оточує. Нічого новаторського, але зі смаком. Рекомендуємо усім поціновувачам бардівської пісні.

Оцінка: B+

Ілюстрації взяті з офіційних сторінок артистів у соцмережах

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.