Iнтерв'ю

Одеський антагонізм масовій культурі

More Music Club — концептуальний концертний майданчик, така собі точка андеграунду на карті Одеси. Muzmapa завітала до сонячного міста та спеціально поспілкувалася із засновниками клубу про ідею створення та перспективи закладу, сучасну одеську сцену та музичну тусовку.

More Music Club

Історія заснування: від Underpub до More Music Club

Олександр Ходосевич: Із Сашком ми познайомились, коли я працював у кінозалі uCinema, де проводив доволі-таки великі концерти, і декілька разів ми навіть співпрацювали. Потім склалося так, що Сашко й я організовували масштабніші виступи й стало бракувати приміщення для таких заходів. Кінозал був на межі закриття, тож ми вирішили орендувати приміщення для концертів на декілька місяців. Воно розміщувалося за екраном, тому ми назвали його Backstage. Там було достатньо простору, висока стеля (10–15 метрів), що сприяло покращенню акустики для концертів. Олександр Капука, Олександр Пролетарський і я зібралися втрьох і організували такий майданчик для виступів. Проіснував Backstage недовго, близько двох місяців, але за цей час ми зуміли організувати декілька крутих виступів.

More Music Club

Це дало поштовх та натхнення на подальшу діяльність, але термін оренди закінчувався і нам треба було переїжджати. У нас був ще запланований концерт, і ми зовсім випадково домовилися з власниками Underpub, який раніше був на місці More Music Club. Ми перевезли все обладнання з кінотеатру і згодом проводили в Underpub заходи у вихідні дні. Паралельно з цим організовували концерти в Музеї сучасного мистецтва на вулиці Бєлінського. Нарешті зрозуміли, що нам потрібне місце для постійних заходів, і так склалося, що Underpub був нежиттєздатним місцем, де відбувалися виступи лише у вихідні. Ми зробили тут мінімальний ремонт із максимальним затишком, і торік у жовтні More Music Club почав працювати.

Про авторську музику, відсутність обмежень та організацію виступів

О. Х.: Виконавцям із авторським матеріалом не надають перевагу в нашому місті. Існує лише декілька місць, де вони можуть показати себе. Ми одразу вирішили, що кавер-гуртів не буде, — лише авторська музика. Щотижня намагаємося показати Одесі виконавців не тільки з інших українських міст, а й із-за кордону. Наприклад, у жовтні проводили Вроцлавський фестиваль Asymmetry Festival, у якому брали участь три блек-метал-гурти. Також до нас приїжджав італійський гурт Above The Tree, австралійський неофолк-гурт BAIN WOLFKIND. Щопонеділка влаштовуємо джеми за участю музикантів із різних гуртів, які в нас часто виступають. Одного разу тут були якісь чуваки з дуже дивними брязкальцями, які вони самі спаяли. Це все ми пустили в лінію, і в приміщенні стояв дикий гуркіт. Тобто ми ніколи не обмежуємо виконавців, за що вони і полюбляють More Music Club.

More Music Club

Організацією заходів займаємося удвох. Але за цей час у нас виникла така собі «музична тусовка», тому до нашої праці іноді залучаються інші організатори. Наприклад, виступ шведського гурту No Omega з тріо Materic ми організовували разом із одеською компанією Dying Sky booking/promo.

Музичне обладнання в клубі орендоване, а якщо техрайдери вказують на нестачу якихось інструментів, то ми беремо в оренду те, чого бракує. Зазвичай у нас проходять «стоячі» концерти і вміщується близько 100–150 людей, максимально було 200.

Відкриття нових талантів

О. Х.: Є перспективні зачатки талантів. У травні ми плануємо провести фестиваль «Пробудження», де виступить чимало одеських гуртів, які за ці півроку заявили про себе.

Олександр Капука: Наразі незалежна сцена бурхливо розвивається: і в Одесі вже з’явилося декілька цікавих гуртів, які вигадують щось оригінальне. З останніх яскравих прикладів — Ocean Bloom, «Сестра Хамелеон» і Mother Witch & Dead Water Ghosts. Я б не сказав, що ці гурти формувалися в нас, вони, швидше за все, самі починали розуміти, що можуть виходити на сцену та зацікавити публіку.

More Music Club

Про «одеську тусовку»

О. К.: Таких «ком’юніті» в Одесі є декілька. Хтось об’єднується навколо прихильників російського року (це не наша цільова аудиторія) і влаштовує подібні заходи, а хтось вшановує старі традиції та крутиться навколо хард-року і хеві-металу. У нас формується зовсім інша публіка, яка не боїться слухати щось нове й експериментальне.

О. Х.: Якщо казати про нашу «тусовку», то можу відзначити, що до нас приходять люди, які полюбляють новаторські речі. Зазвичай це такі жанри, які впадають у крайнощі, наприклад, незрозумілий інді, електронна музика або дивакуваті акустичні концерти. Тобто маємо вже свою аудиторію, яка постійно приходить до нас. Є і музиканти, що не тільки грають, а й частенько заходять у More Music Club.

«Какаха», курйози і пам’ятні виступи

О. Х.: Нещодавно проводився у нас театралізований виступ гурту «Какаха». Посеред виступу учасник колективу, вдаючи п’яного глядача, влаштував бучу, чим привернув увагу багатьох. Грав він правдоподібно, і до того, як вийшов на сцену та почав співати разом з іншими учасниками гурту, не можна було точно здогадатися, що це вистава.

О. К.: Перед виступом лише мене попередили про цю «виставу», але потім мені довелося ненадовго відлучитися. Сашко і не здогадався б, якби не знав учасників гурту.

О. Х.: Взагалі в More Music Club майже ніколи не було серйозних неприємностей. Іноді відбуваються якісь суперечки з п’яними відвідувачами, але зазвичай це відбуваеється вже після концерту. Частіше люди знають, куди вони прийшли, і поводяться гідно.
За ці півроку в нас було достатньо пам’ятних виступів. З найяскравіших можна згадати Stoned Jesus, які завітали до нас в рамках фестивалю «Движение», Somali Yacht Club, Sasha Boole, 5R6, Atomic Simao, My Personal Murderer. Міша Радіонов з гурту The Retuses виступав зі спеціальною програмою у форматі квартирника. Він, до речі, першим приїхав з усіх російських музикантів. Також приїздили і його пітерські друзі SHORTPARIS. Це приклади того, як виконавці з Росії адекватно реагують на ситуацію, що склалася.

О. К.: Також у нас виступав гурт «Хамерман знищує віруси», відомі своїм оригінальним виконанням. Взагалі зараз відбувається прорив у музиці. З’являються гурти, якість та оригінальність яких неможливо не оцінити.

Перспективи закладу

О. Х.: Ми відкрили це невелике місце тому, що знаємо, що навряд прийде багато людей на концерти. Якщо аудиторія розшириться, то є сенс збільшувати More Music Club або навіть перенести в інше місце.

О. К.: Заклад вже посприяв розвитку андеграундної сцени в Одесі. Сподіваємося, що все тільки поліпшуватиметься.

Дивіться більше фото у галереї:

More Music Club

Фото — Максим Сердюк
Фотографія з виступу Ocean Bloom — Лєра Рела

  • 67
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.