Індустрія

Звучання революції

21 листопада якраз спливає рік від початку Євромайдану. Саме під час Революції гідності зародилися чи відкрилися по-новому низка пісень та композицій. Детальніше читай, дивись і слухай у добірці від Muzmapa.

Океан Ельзи, «Стіна»

У певному сенсі пісня виявилася пророчою: у травні 2013 року ні «ОЕ», ні слухачі навіть не уявляли, що очікуватиме їх через півроку. Якщо від початку пісня сприймалася насамперед як твір про кохання й нікого не насторожували слова «війна», «між нами стіна», то через деякий час пісня стала одним із неофіційних гімнів Євромайдану. Останнім часом під час концертів «ОЕ» ця пісня супроводжується особливо активним тисячоголосим вокалом натовпу та підійманням стягів.

Kozak System, «Брат за брата»

Українські музиканти й діячі культури разом заспівали на підтримку Євромайдану. Пісня вдало передає характер Революції гідності: брат за брата, свій за свого, усвідомлення своєї ролі: «Живим героям – прірва роботи! / Героям загиблим – славна тризна! / Але, для початку, визначись – хто ти / І що для тебе твоя Вітчизна!». Активно звучать ідеї громадянського суспільства та надії, на те, що «власним розумом, власними силами / Щастя своє збудувати зможемо».

Українсько-польський варіант допомагає зрозуміти, які народи є нашими братами.

Телері, «Гімн тітушок»

Під час Євромайдану міцно утвердився клас тітушок. Їх боялися, над ними сміялися, їх пародіювали, підривали інтернет «Музикальною тітушкою». А гурт «Телері» пішов ще далі: перевдягнувся у героїв пісні й заспівав: «Очі порожні, підтягнуті тушки — на вулиці міст виходять тітушки». Разом зі специфічними «тітушкінськими» танцями та фразами у стилі «Ей, пацани, а де мої двісті грівєн» вийшло дуже реалістично.

Фолькнери, «На Майдані була»

Це один з найчесніших українських гуртів. Найчесніших у тому сенсі, що вони в піснях дуже прямо висловлюють свою позицію: «На майдані була / І ще завтра буду, / З мене досить триста років / Безладу і бруду. / На майдані була, / Маю в нього віру / У Європі хочу жити, / А не у Сибіру». Напівколомийкове звучання, «народність» вокалу одразу створюють відповідну енергетику й відчуття позитивності змін.

Вперше Чую, «У нас на Майдані»

На відміну від інших ейфорійних пісень про Євромайдан, композиція «Вперше чую» має іншу стилістику. Гриць Вагапов не писав щось у стилі «о, Євромайдан — це так круто», «Юху, ми скоро будемо в Європі!». У тексті пісні відчуваються інші настрої: «Ніхто не знає, що буде далі / В нас на Майдані, в нас на Майдані. / Ніхто не знає – гострити палі / Чи терти свої персональні дані».

«Меч Арея»

Ця пісня Живосила Лютого була написана майже за п’ять років до Євромайдану. Проте для багатьох вона асоціюється з подіями останнього року. Крім Живосила Лютого, «Меч Арея» співали і «Гайдамаки», і «Тінь Сонця»… і багато хлопців там, на передовій. Ось відеозапис із одним із таких хлопців. Щоправда, він вже не на передовій.

Klofelin, «Горіла шина»

Буквально з перших годин життя на Youtube музика пісні стала вдруге народною, а слова — вперше народними. Навряд чи наші далекі предки могли й подумати, що їхню улюблену «Горіла сосна» можна так переінакшити. Але з цієї пісні так тим паче слів не викинеш. Є і шини, і барикади, і зеки, і народний трибунал.

Барахта, «Давай»

Виступ цих хлопців на Євромайдані ще й досі пам’ятають багато українців. Тому пісня «Давай» претендує називатися одним із неофіційних гімнів Майдану. Енергійність композиції мотивувала до дій та згуртовувала всіх майданівців.

Хочу ще, «Час дати відсіч»

Цей альтернативний хіп-хоп гурт є яскравим представником активної львівської молоді. Музиканти мотивовані до змін, про це свідчать і слова пісні: «Ніщо не спинить ідею, час якої настав, підіймайся вверх, скільки разів би не впав». Але сама пісня не мала б такого впливу, якби не кліп, частково відзнятий безпосередньо на Майдані.

  • 13
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.