Iнтерв'ю

Костянтин Горун, Rockovo: «Ми не думаємо, кому допомагати більше чи менше. Ми допомагаємо всім!»

Одні з найвідоміших і найстарших наших колег, які популяризують українську музику, – Рок Асоціація України Rockovo.

Об’єднання створює єдиний простір для спілкування та співпраці між музикантами, організаторами рок-івентів та слухачами. Про історію, принципи роботи та плани на майбутнє Rockovo ми поспілкувалися з головою асоціації – Костянтином Горуном.

5

Костянтине, як з’явилася ідея об’єднувати причетних до української рок-музики людей в асоціацію?

Все почалося у 1998 році, коли я продюсував гурт Fly у місті Артемівськ та займався організацією концертів і фестивалів – починаючи від гурту «Черный Обелиск» і закінчуючи найбільш топовими. На фоні цього з’явилося об’єднання «Союз-Вірус», яке більше було пов’язане з комп’ютерами, ніж із музикою. Пізніше я відійшов від музики і почав займатися просуванням деяких політиків.

Ідея асоціації з’явилася в 2006 році. Ми хотіли об’єднати організаторів, музикантів і слухачів. Хотіли зробити своєрідний інтерактивний портал для них. На той момент ще не було майданчиків на кшталт ВК, але й не було такого доступу до інтернету, як зараз, тому ми відклали цей проект на потім. У 2009 році знову повернулися до цієї ідеї: вирішили, що потрібно робити щось типу «Рокопедії».

Хто входить до складу Rockovo? З якою командою людей Ви працюєте?

Біля витоків стояв я та Олена Носик, яка займається нашим сайтом. Є дизайнер Ольга Невська, яка постійно з нами працює і розробляє обкладинки для рокових збірників. Також журналісти Олена Панова, Тетяна Солощенко, Івана Василевська, Карина Нгома, Марія Прибульска. Є фотограф Олександр Скрипник – у 2010–2011 роках він, до речі, переміг у конкурсі на найкраще документальне відео. Окремі люди займаються регіонами: Дніпропетровськом, Харковом, Одесою, Донецьком, Кримом (два останніх зі зрозумілих причин відійшли).Костянтин Горун, Rokovo

Чи є у вас конкретна дислокація? Чи Рок Асоціація України – віртуальне явище?

На даний момент – віртуальне. З жовтня цього року реєструємо документи на громадську організацію. Ви ж розумієте, що заробити на рок-музиці неможливо!

У Rockovo є своя база музикантів та рок-менеджерів. Яким чином відбувається її формування? Як вони взаємодіють з асоціацією?

У базу може потрапити будь-який рок-гурт, який подає заявку в нас на сайті. Або її можна надіслати на наш e-mail: info@urock.com.ua.

Організаторів намагаємося знаходити всі разом. Спочатку співпрацюємо з ними, забезпечуємо інформаційну підтримку. Зараз працюємо переважно з арт-кафе «Агата», арт-пабом «Махно», київською «Бочкою», клубом «Барви». Раніше працювали з «Бінго», але зараз там змінився арт-директор.

На даний момент співпрацюємо з 549 гуртами в Україні, а якщо брати до уваги ще Росію та Білорусь, то це буде майже 941 гурт. Крім того, підтримуємо зв’язок ще з 174 гуртами з Європи.

Чи можете назвати якісь нині помітні формації, які «вистрілили» завдяки Rockovo?

Ми співпрацюємо і з «ВВ», і з «Океаном Ельзи». Зі «С.К.А.Й.», з «Білою Вежею». Колись співпрацювали з гуртом «Анна», зараз це гурт Latur. Взагалі ми не думаємо, кому допомагати більше чи менше. Ми допомагаємо всім! От зараз запустили рок-календар – вітаємо різні гурти з днем народження. Викладаємо їхні релізи: сингли, альбоми, кліпи.Ви окремо працюєте над відеопроектом Rockovo-ТV. У чому його суть?

У 1999 році в нас було декілька передач на телебаченні Артемівська: у «Сутінках ночі» розповідали про гурти, у «Зірковому часі» спілкувалися з гуртами-початківцями. А наразі прийшли до ідеї створення онлайнового рок-телебачення. Якщо все буде добре, плануємо запуск на наступний рік. Є вже журналісти, ведучі, люди, які будуть це все знімати. Ми зараз працюємо з операторами, які знімали «Трьох мушкетерів» (радянську версію!).  Це будуть інтерв’ю, онлайн-трансляції концертів та репетицій, кліпи гуртів, з якими ми вже працюємо.

Які ще задуми планує реалізувати асоціація?

Крім онлайн-телебачення, хочемо запустити продюсерський центр. Знову ж таки, тут є проблеми з реєстрацією, бо він повинен діяти на комерційній основі. Ще є ідея порталу, де б музиканти отримували гроші від прослуховування їхньої музики (за рахунок співпраці з рекламодавцями).А чи не виникало у Rockovo ідеї розширювати жанрову палітру музики? Працювати не лише з рок-музикантами?

От якраз на порталі ми не збираємося обмежуватися рок-напрямом. А взагалі у нас всі журналісти слухають рок, тому про хіп-хоп, наприклад, вони нормально не напишуть. Дехто і в гуртах грав. Рок ми справді дуже любимо, тому ним і займаємося.

 

Пісні – зі збірок «12 месяцев», Rock та «Альтернатива», виданих Рок Асоціацією України Rockovo

Фото: офіційна група Рок Асоціації України Rockovo у ВК

  • 10
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.