Iнтерв'ю

The Heavy Crawls: від джемів на студії до співпраці з Nasoni

Коли слухаєш The Heavy Crawls, складається враження, що часи старого доброго блюз-року ще не минули. Повільні тяжкі рифи, гучна блискавична перкусія та вишукані мелодичні клавіші поєднуються у щось незвичне для сучасної незалежної української сцени. The Heavy Crawls синтезує в собі чимало стилів, але створює новий та незрівнянний саунд. Кореспондент Muzmapa Сергій Марченко поспілкувався з учасниками гурту і дізнався про те, як починався нелегкий шлях колективу, про підписи іноземних лейблів та криваві історії під час виступів.

The Heavy Crawls

За яких обставин був створений гурт і як вам вдалося вирватися на музичну сцену?

Максим Товстий: До створення The Heavy Crawls у мене був проект The Crawls. Це був дует, який складався з перкусіоністки Даші й мене. Я починав з Дар’єю грати за два роки до створення THC. За цей час ми записали два альбоми, відіграли в таких великих містах як, Тернопіль, Житомир, Дніпропетровськ. Все почалося зі звичайнісінького джему, який ми влаштували в мене на студії. Записали цей джем, звели все і запостили в соцмережі, після чого отримали позитивні відгуки. Записавши ще декілька пісень, ми почали виступати, і перший концерт пройшов на арт-фестивалі на ВДНГ у Києві. Все закрутилося дуже швидко: вчора ми виступали на малих майданчиках Києва, а зараз вже граємо у різних українських містах. Через деякий час The Crawls став історією, і до мене приєдналися Женя й Іра. З ними ми вже записали новий альбом і активно виступаємо в різних містах України.

Деякі з ваших пісень сьогодні можна почути на радіо та побачити в телеефірі.

М. Т.: Був такий канал Star-TV. Він недовго проіснував, але ми встигли декілька разів там виступити в прямому ефірі. До речі, на Star-TV і на A-One транслювали наший перший кліп. У нас на той період ще не було конкретної мети, і все складалося так, що нам допомагали обставини. Я давно стукався у двері Radio ROKS ще з моїми попередніми проектами, але тоді вони зовсім не реагували. The Crawls більше зацікавила радіо, тому деякі з наших пісень можна почути по радіо навіть зараз.

The Heavy Crawls

Чому ваші перші альбоми були записані саме на лейблі Nasoni Records?

М. Т.: Ми були в пошуках лейблу, з яким могли б працювати, дізнавався у знайомих музикантів, які вони взагалі знають закордонні лейбли. У той час я спілкувалися з Ігорем Сидоренком зі Stoned Jesus і від нього довідався про Nasoni. Я тоді зрозумів, що вони працюють із гуртами які грають саме стоунер, блюз-рок (власне те, що ми грали). Хлопці з Nasoni Records погодилися з нами працювати, ми надіслали записи, підписали необхідні папери і так почали співпрацю з ними. До речі, другий альбом також випустився під лейблом Nasoni Records.

На яких фестивалях вам вже вдалося виступити?

М. Т.: На жаль, ми відвідали лише українські фести, але нас запрошували і на Сelebration Days Festival, який проходить у Франції. У нас були проблеми з візою, тому ми не встигли б потрапити на фестиваль, і через це довелося відмовитися. Із відомих українських фестивалів ми виступили на «Захід», деяких локальних фестах. Із цим складом ми збираємося виступити на Respublica 2016, який відбудеться в Кам’янці-Подільському.

The Heavy Crawls

Ви маєте на своєму рахунку декілька кліпів. Як відбувається процес їх створення саме в The Heavy Crawls?

М. Т.: Кліпів у нас небагато, але майже усі зроблені власними силами. Наприклад, перший кліп на пісню No Time Left зняв мій друг. Все було дуже просто і вийшло, на мою думку, круто. У мене була роль крутого рокера в темних окулярах, який з кейсом в руках проходить по коліях повз вагони. У цей час мене знімав оператор, який настільки висунувся з вікна авто (ми використовували авто замість візка), що водієві доводилося однією рукою тримати оператора, а іншою керувати. Це виглядало дуже смішно. Кадри, де Даша грала на барабанах, почав псувати дощ, але бризки, які розліталися з тарілок виглядали дуже круто, тому ми залишили все як є. Ще й барабанну установку помили! Усі інші кліпи ми знімали власними силами. Ідею нового кліпу на пісню No Longer Mine придумав я, і все вийшло так, як собі це й уявляв. Дівчатам сподобалась моя ідея, і ми почали зйомки. Знімали приблизно п’ять годин, змонтував за кілька днів, і ще кілька витратили на перегляд і корекцію. Оскільки я займаюсь фото та відеозйомкою, то сам працюю над монтажем наших кліпів.

Ви побували в багатьох містах України. Розкажіть про те, де вам сподобалося виступати, дивні вчинки ваших слухачів та організацію турів.

М. Т.: У тури ми їздимо своїми силами. Організація та фінансування концертів тримається на наших плечах. У нас немає звички їздити в тур на два-три тижні. Зазвичай ми виїжджаємо на захід України на декілька днів і повертаємося до Києва, потім — у міста центральної України і так далі. Організатори виступів у цілому всюди відповідальні і приємні, але особливо хочу відмітити Миколаїв за їхню турботу. В плані публіки нам більш за все подобаються міста Західної України.

Інесса Жогер: Якось після концерту у Львові до мене підбіг молодий хлопець, у захваті від виступу, і подарував мені футболку з надписом Drummer, повністю просякнену потом. Це було дуже дивно. Зазвичай навпаки: публіка просить щось подарувати, наприклад, струни, барабанні палички тощо.

М. Т.: Як і в усіх колективах, виступи іноді проходять не так гладко, як хотілось. Якось грали на ГОГОЛЬFEST, і на сцену вийшов п’яний чоловік — не знаю, куди дивилася охорона. Його зняли аж під кінець виступу. В Івано-Франківську посеред виступу якісь п’яниці випали на сцену прямо перед нами і один із них розбив собі ніс так, що повністю заляпав кров’ю підлогу перед нами.

The Heavy Crawls

Ви граєте таку музику, яку може сприймати людина минулих поколінь. Які гурти надихають вас на творчість?

Ірина Малишевська: Слухаю музику різних жанрів, але завжди надихали Cream, Creedence Clearwater Revival, дуже подобається творчість Джека Вайта і його проекти The Raconteurs, The Dead Weather. В останній час ми з Максом «підсіли» на The Allman Brothers Band.

М. Т.: У принципі в нас з Ірою смаки схожі, але хочу сказати, що гурт № 1 для мене — це Led Zeppelin.

Розкажіть, що можна очікувати від третього альбому THC?

М. Т.: Варто сказати, що він буде суттєво відрізнятися від двох попередніх. У Crawls ми використовували гітари, барабани і голос для створення пісень. Зараз же намагаємось максимально розширити звук за допомогою інших інструментів. Наприклад, у Іри — пара клавіш, я вмикаюсь і в басовий, і в гітарний підсилювач, і складається враження, ніби вже п’ять людей грають. Пісні стали складнішими, довшими, змінюється темп, ритм, тобто пісні стають різноплановими. Я гадаю, що це найкращий альбом The Heavy Crawls.

Фото надані учасниками гурту

  • 14
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.