Звіти

Долаючи білий шум. Концерт Violet Noise на Іллінській, 16

«Хто тут слухав наш альбом? Просто щоб знати загальну картину…» — у відповідь на запитання вокаліста й гітариста Артема Гунька в повітря здіймаються поодинокі руки серед не такого вже й рідкого натовпу в невеличкому арт-дворику на київському Подолі. Здавалося б, чому дивуватися: для молодого столичного гурту Violet Noise концерт на Іллінській, 16 уявлявся першим серйозним сольним виступом за цей рік. Правда ж виявилася дещо інакшою.

Violet Noise

Фантазувати про те, як ці четверо послідовників актуальних музичних трендів виглядатимуть на місцевій компактній сцені, було за замовчуванням важко — занадто шаленою і непередбачуваною в художньому розумінні видалася історія цього місця. У 2014–2015 роках у декораціях живописних напівруїн одного з найстаріших районів Києва силами інтернет-телебачення betv відбувся фестиваль «16+», що представив доти маргінальний музичний андеграунд столиці всіх градусів арт-божевілля. Цього літа організаторам не вистачило ресурсів на великий дводенний марафон, тому вони вирішили рівномірно розтягнути концерти окремих виконавців на декілька місяців. До «Фіолетового шуму» тут побував фрік-дует «Хамерман Знищує Віруси» з відеоверсією концерту до власного 20-річчя, виступив потрясний (як за чистою творчою енергетикою, так і за використанням інтимних частин тіла) SЮR BAND, а в програмі «Чай з м’ясом» вершки оперного вокалу Андрія Перебийноса збив гітарний хардкор Олександра Піпи з гурту Attraktor. Перед перевіркою на міцність Іллінською Violet Noise мали наживо обкатати свій гаражний рок у більш конформістському «Дивані», але майже за тиждень до концерту арт-ресторація закрилася. Відступати залишилося нікуди.

IMG_0416

Однак побоювання за гурт розвіяв реальний стан справ, про який музиканти розповіли перед початком виступу. Вони припустили, що 26 серпня на них цілком імовірно прийшли подивитися ті, для кого цей сольник Violet Noise є далеко не першим концертом команди. Виявляється, VN хоч і випустили дебютний міні-альбом Don`t Play This Game у червні 2016-го, однак існує гурт ще від 2013 року! Логічно, що при цьому в них, — уявіть собі! — є й старі пісні.

Не особливо вдаючись у творчу хронологію, Violet Noise вдало чергували розривні гітарні бойовики з менш щільними інді-рок-композиціями, а віджеї betv супроводжували це мінімалістичним відеорядом позаду сцени. Ті, хто чув пісні гурту до концерту, розуміли: справи минулих днів залишилися там, де треба моторно трусити чуприною, а чітка басова лінія і танцювальний ритм — ознаки переважно свіжаків. Так чи інакше, за три роки існування Violet Noise, здається, не написали достатньої кількості пісень для великого концерту, тож за годину після виступу музиканти поспішили відступити. Але раптом публіці арт-дворика з норовом до вибагливого звукового мозковиносу захотілося ще! Гурт не бажали відпускати навіть після третього бісу, під час якого VN посміливішали і влаштували серед слухачів вокальний інтерактив.

Violet Noise

Як не дивно, але актуальна нова українська музика в подачі Violet Noise органічно вписалася в межово авангардну саунд-атмосферу Іллінської, 16. Залишається непросте і багато в чому неприємне запитання до самих музикантів: чому формацію із трирічною історією досі переслідував «білий шум»? Чому за весь цей час гурт не пішов далі невеликих залів типу 44, «Бочки», Mezzanine (за вміщуваністю арт-дворик теж можна зарахувати до цієї категорії)? Проблеми з менеджментом, відсутність вдячного слухача, уваги медіа, достатньої кількості студійного матеріалу — варіантів відповідей можна знайти багато. Ті, хто виступають тут регулярно, або втомилися їх шукати, або навіть не намагалися — «мурашки» в телевізорі стали для них природним середовищем існування. А Violet Noise треба йти далі — їм ще шуміти й шуміти.

Фото — Ліза Акулова

  • 56
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.