Мапа

«Роллікс», попіл, фан-сервіс та сигнали у порожнечу. 6 гуртів Херсонщини

Степ — найперша асоціація із Херсонською областю щодо географії, і щодо музики. Із початком 2000-х потужна місцева рок-хвиля пішла на спад, залишивши по собі попіл та порожнечу на сцені та в назвах гуртів. Що й казати, якщо біля витоків найактуальніших херсонських формацій стоять одні й ті самі люди! А за горизонт простирається самотній відголосок репкору…

Роллік’с

Не шукайте в назві цієї відомої херсонської команди натяк на фірму годинників, адже з англійської rollick перекладається як «бавитися» або «галасувати». «Роллікс» бере початок від 2000 року, коли засновники гурту захоплювалися графіті і мріяли читати реп, однак із приєднанням до складу вокаліста Дмитра Ігнатова стали грати рок. До речі, сам Дмитро — знаний в Херсоні адвокат і юрист. Успіх «Роллік’с» здобувають із перемогою на «Перлинах сезону-2002», а вже за рік записують спільний трек із «Тартаком». У середині 2000-х гурт активно намагається пробитися до вищої рок-ліги: перемагає на фестивалі Snickers Urbaniя-2006, потрапляє в ротацію М1 і бере участь у телепроекті «Свіжа кров». У 2007-му музиканти випускають перший альбом під назвою «Мікрофонна перевірка», у 2012-му — ще один повноформатник, «Перетворися на зброю». Після релізу другого LP «Роллік’с» припиняють діяльність «через внутрішні суперечки», однак за кілька років знову сходяться і записують новий міні-альбом ЕР (2015).

Що грають?

Репкор як жанр вже втратив актуальність, але «Роллік’с» залишаються йому вірними і до сьогодні. І роблять це з повною самовіддачею.

Де слухати?

VK

Save Switzerland

Тріо, яке вирішило «врятувати Швейцарію» в 2012-му. На своєму творчому шляху Save Switzerland відмітилися трьома релізами: альбомом Somebody Loves You (2014), синглом Electronic (2015) та ЕР Night After Rave (2015). У жовтні 2015-го гурт розпався через те, що став нагадувати «скоріше сварливу дружину, ніж колектив». Віталій Гавриленко та Андрій Печаткін продовжили займатися музикою у формаціях Fun Service та Signals Feed The Void, а Данило Сєнічкін заснував електронний проект Bejenec.

Що грають?

Починали пост-панком, закінчили олдскульним синті-попом в дусі Depeche Mode. Цікаво, куди б творчі експерименти завели гурт, якби він існував далі…

Де слухати?

Soundcloud
VK

Sбей Пепел’s (Пеплы)

Одна з небагатьох вцілілих команд серед цікавезної херсонської рок-хвилі 80-90 рр. Із 1996-го Sбей Пепел’s  живуть і працюють у рідному місті, а вже у 2000 році перебираються до Києва для запису дебютного альбому. Задля заробітку в столиці музиканти засновують сайд-проект Southern Hot Guys, із яким виступають клубами. У той же час розпочинають співпрацю з компанією Yamaha як консультанти. В 2009-му учасники гурту розуміють, що їхня назва застаріла і не відповідає духу часу, тому змінюють її на простішу і лаконічнішу — «Пеплы». Того ж року вони записують альбом «Одиночество и позитив». Також у дискографії «попільних» є такі релізи, як «Пепельный диск», Main Flirt та «Диагноз: Любовь». Фронтмен Сергій «Франц» Французов має і сольний проект.

Що грають?

У ранні роки Sбей Пепел’s, як і багато їхніх музичних земляків-однодумців, виконували настільки ж незрозумілий, настільки ж і цікавий арт-рок та шугейз. Пізніше «Пеплы»  спробували гранж, а на двох останніх альбомах зупинилися на компромісному альтернативному року.

Де слухати?

VK

Signals Feed To The Void

Дует, який Віталій Гавриленко та Андрій Печаткін створили як сайд-проект свого на той час основного гурту Save Switzerland (і який, зрештою, його і пережив, про що можете прочитати вище). Наразі музикантам комфортно презентувати творчість у форматі міні-альбомів, а таких вийшло вже три: «Від надістот до нелюді» (2014), «Роса» (2015), «Під покровом» (2016). Навесні крайній із них несподівано відрецензувало російське видання Lenta.ru.

Signals Feed The Void

Що грають?

Серед усіх інших проектів хлопців цей вирізняється винятковою українськомовністю та схильністю до dark wave. У нашому Muzmapodcast ми порівнювали найновіший альбом Signals Feed To The Void із раннім «Скрябіном». Одним словом, жива саунд-ілюстрація до творів Лавкрафта.

Де слухати?

Bandcamp
Soundcloud

Fun Service

Третій і, напевно, найвідоміший проект всюдисущого херсонця Віталія Гавриленка. Спершу він планував грати у Fun Service сольно, але пізніше запросив приєднатися до живих виступів давнього друга Андрія Печаткіна (гітара, синти), Антона Михайленка (бас) та Артема Кузнєцова (барабани). У 2015-му в гурту вийшов дебютний альбом Riot In The Candy Kingdom, який ми назвали одним із найбільш недооцінених у році. Влітку музиканти відіграли на фестивалі Hedonism, а зараз працюють над другим релізом, який обіцяють зробити «ще крутішим і веселішим».

Що грають?

У Fun Service Гавриленко закриває усі ще не закриті музичні гештальти у форматі повноцінного рок-бенду. Найбільше з цих пісень випирає інді та психоделіка.

Де слухати?

Bandcamp
Soundcloud

Янсен Кукансен

Раніше ці музиканти грали переважно у кавер-бендах, але у 2007-му зібралися як «Янсен Кукансен». Назва — ім’я та прізвище «широко відомого у вузьких колах шведського композитора». Поки що гурт випустив лише один альбом — «Хамелеони»

Що грають?

У перші роки творчої діяльності «Янсену Кукансену» давалося взнаки каверне минуле, тож і виконували вони стьобний хард-рок про дупу Джонні Депа. Із виходом альбому стиль гурту зазнав помітних електронних впливів, а самі музиканти охрестили його kukansen-industrial-core.

Де слухати?

Soundcloud
VK

Фото — зі сторінок музикантів ВКонтакте

***

Не знайшов у нашій добірці улюблений гурт? Не поспішай виливати своє невдоволення в коментах! Краще напиши туди про свого фаворита і додай посилання на музику — можливо, ми розповімо про нього наступного разу.

  • 161
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.