Мапа

Між «Антитілами» та «И Друг Мой Грузовик»: 12 вартісних музичних проектів Луганщини

Луганщина поки що не може похвалитися помітними музичними зірками всеукраїнського масштабу, зате тут є ті, хто причетний до популярних вітчизняних гуртів. А взагалі чого на цих землях тільки не вродило: рок про піратів, бітбокс на вірші Шекспіра та навіть похмура електроніка про вояків ОУН-УПА. Подробиці – в ексклюзивній добірці від Muzmapa.

Багряний Шлях

Багряний шлях, музичні гурти Луганщини

Хто такий?

Музичний проект анонімного композитора з Луганська під ніком Der Arbeiter, що існує з початку 2000-х. Спершу називався Steppenwolf, але у 2007, із виходом альбому «Трудівник», став «Багряним Шляхом». Відтоді проект підписаний на інтернет-лейбл DNA Production. У 2008 році «Багряний Шлях» випустив повноцінний альбом «Мамай», а у 2009 – ЕР «Дивізія Золотого Лева». Про подальшу творчу долю музиканта нічого не відомо. Адміністратор пабліку «Багряний шлях» у ВК Максим Солодовник повідомив Muzmapa, що проект було заморожено з «житейсько-творчих» причин, оскільки останні зацікавлення автора не стосувалися музики. Максим намагався списатися з виконавцем, коли на Сході почалася війна, але відповіді так і не отримав. Сподіваємося, що з музикантом зараз усе добре.

Що грає?

Як не дивно для Луганська – мартіал-індастріал (підвид індустріальної музики на воєнну тематику) та дарк-ембіент про вояків ОУН-УПА. Творчість «Багряного Шляху» – це навіть не пісні, а похмурий електронний аудіофон, де темно, холодно, літають чорні птахи та рискають вовкулаки. Зате там ще й моляться за Україну, що в сьогоденних обставинах є аж ніяк не зайвим.Де слухати?
https://vk.com/bahrianyj_shliah
http://www.lastfm.ru/music/Багряний+Шлях

 

Краина У

Краина У, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Ці музиканти зібралися в 2003 році – так само в Луганську. За легендою, фронтмен формації Денис Пивоваров побачив на кордоні між Україною та Росією табличку з написом нашої держави і вирішив погратися словами. Так і з’явилася назва «Краина У». Станом на сьогодні, окрім самого Дениса (вокал, гітара), до основного складу гурту також входять бас-гітарист Ярослав Волошин і барабанник Дмитро Кандауров.

Що грають?

Фанко-панк у стилі Red Hot Chili Peppers. Щоправда, там, де в Ентоні Кідіса та його команди повна життєрадісність та усмішка на всі 32, у «Краины У» – сніги, дощі, наркоманський транс та періодична депресія, в якій їм навіть вдається знаходити щось хороше. А голос Дмитра Пивоварова нагадує вокал найкращих представників російського року «нової хвилі» (дивись «Смысловые галюцинации», «Танцы минус», «7Б»).Де слухати?
https://vk.com/kraina_u

 

Lapofvw

Lapofvw, музичні гурти Луганщини

Хто такий?

Антон Лапов – не лише електронний музикант, а й митець, арт-куратор та медіадослідник. Живе і працює в Луганську, але перформенси на межі музики та візуального мистецтва частіше робить у Львові. Львівським імпрезам присвячений окремий цикл його композицій. Крім цього, у дискографії Lapofvw є два альбоми: Last Year Tracks (2010) та чудернацький  ◙ █ ▄ ▌▀ ◘ ○ (2012).

Що грає?

Проектові Lapofvw притаманне «атавістичне інтелектуально-танцювальне звучання» з ламаними електронними ритмами, що, здається, навіть не лунають, а навсібіч вистрибують по еквалайзеру. Одначе це треба не тільки чути, а й бачити.Де слухати?
https://vk.com/lapofvw
https://soundcloud.com/lapofvw
http://lap0fvw.bandcamp.com

 

Мертвые груши

Мертвые груши, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Ті, про кого культовий (і, на жаль, вже не дійсний) дніпропетровський гурт «И Друг Мой Грузовик» співав: «Ладно, не слушай меня, пойди послушай группу “Мертвые Груши”!». «Мертвые груши» грають вже близько десяти років, але досі залишаються в андеграунді. За весь цей час гурт випустив шість релізів, один з яких – «Компакт-Невидимка» (2007) – містить лише три треки та взагалі не має обкладинки.

Що грають?

Стилістика музики луганців і справді дуже нагадує про творчість їхніх прославлених дніпропетровських друзів. Бо грають «Мертвые груши» так, як і колись – з акцентом на бас та барабани. Та й співають про все на світі – від кавунів до керлінгу.Де слухати?
https://vk.com/e_music_lugano?w=wall-27690252_206
http://www.grushi.pesni.ru

 

Neptune Weather Forecast

Neptune Weather Forecast, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Луганський гурт із чотирьох музикантів-інструменталістів, що утворився в 2009 році. Назву Neptune Weather Forecast вони пояснюють тим, що самі схожі на планету Нептун: флегматичні ззовні, але з динамікою всередині. Рідне місто учасники гурту без зайвого сорому називають Лоуфайнськом (від слова low-fi, тобто місцем, де переважає низька якість звучання).

Що грають?

Вище можете переконатися, що Neptune Weather Forecast самі найкраще схарактеризували свою музику. Але якщо говорити конкретніше й від себе, то це інструментальний пост-рок.Де слухати?
https://vk.com/neptune_weather_forecast
http://nwfsound.bandcamp.com
http://www.lastfm.ru/music/Neptune+Weather+Forecast
https://myspace.com/nwfsound

 

Pint of Stout

Pint of Stout, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

«Гедоністи, філософи та музиканти», які знайшли один одного в 2011 році. Справжні імена у Pint Of Stout розкривають тільки вокаліст-гітарист Кирило та баяніст Юра. Інші двоє – це Моріон (мандоліна, контрабас) та Кеннедіс (барабанник). Звідки такі дивні прізвиська? Дивіться нижче!

Що грають?

Неймовірно, але факт: у Луганській області є люди, які грають справжню піратську музику! Звучання Pint of Stout – ще те «йо-хо-хо та пляшка рому». Хоч і починали вони, як не дивно, з кельтського фольку.

Де слухати?
https://vk.com/pint_of_stout
http://www.lastfm.ru/music/Pint+of+Stout

P. S. Фронтмен Pint Of Stout Кирило Савінцев повідомив Muzmapa, що нині гурт призупинив діяльність. Якщо луганські «пірати» в майбутньому ще зберуться разом, то вже з новим вокалістом.

 

Run, Forrest! Run!

Run, Forrest! Run!, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Давні друзі, які в серпні 2010 року вирішили разом робити музику. Станом на сьогодні Run, Forrest! Run! записали чотири релізи (враховуючи сингли та міні-альбоми). Роботу над п’ятим гурт призупинив через зрозумілі події на Сході. Першого вересня музиканти написали в пабліку у ВК, що змінили місце дисклокації, а нова платівка готова на 95 %.

Що грають?

Мелодійну альтернативу з претензіями на експериментальність. Але до тієї миті, поки вокаліст Аглі Фрік не зривається на крик. Тоді ритм музики пришвидшується вдвічі і все це перетворюється в справжнісінький пост-метал.Де слухати?
https://vk.com/runforrest_run
https://soundcloud.com/groups/run-forrest-run
http://runforrestrun-ua.bandcamp.com

 

Seven Waves

Seven Waves, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Судячи з усього, ці музиканти не люблять розповідати про себе багато. Заснувалися в Луганську «колись» (насправді – влітку 2013 на уламках гурту 7:35 am). Грали на «декількох» майданчиках міста. Випустили три сингли та один міні-альбом. Можливо, про Seven Waves і справді куди переконливіше говорить їхня музика.

Що грають?

Довколасинтетичний краут-рок. Так, якби після смерті Єна Кертіса його колеги продовжували плекати дух Joy Division, але при цьому грали б те, що й досі грають під назвою New Order.Де слухати?
https://vk.com/seven_waves
http://www.lastfm.ru/music/Seven+Waves
https://soundcloud.com/sevenwaves

 

Simon Stone

Simon Stone, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Інді-дует у складі уродженця Луганщини Віталія Симоненка (вокал, гітара, електроніка) та Дениса Швеця (ударні). Останній, до речі, барабанить ще й для широковідомих поп-рокерів «Антитіла» та авангардно-джазової формації Vinipuz Mob. Simon Stone хоч існують лише другий рік, але вже готують дебютний альбом Stolen Songs.

Що грають?

Віталій та Денис вважають, що «печаль і страждання» – це не про них. І справді: Simon Stone видається бадьорим молодіжним інді-панком зі «спортивним азартом і пружними формами».Де слухати?
https://vk.com/simon__stone
https://soundcloud.com/simon_stone

 

Stereoистерика

Stereoистерика, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Гурт із міста Краснодон, заснований братами Пєсоцькими – Володимиром (вокал, гітара) та Олегом (бас, бек-вокал). З 2010 року випустили два альбоми під назвою «Игла», але в 2013 перейменувалися на «Stereoистерика» й закріпили це одноіменним лонгплеєм.

Що грають?

За власним твердженням – «чесний рок для живих людей». Насправді – голосний репкор, в якому дедалі частіше з’являються ноти популярної клубної електроніки – драм-н-бейсу та дабстепу. При цьому слово «истерика» в назві команди не випадкове: хоч емо вже ніби й «баян», але ці хлопці досі співають заледве не про перерізання вен.Де слухати?
https://vk.com/club1625669
http://www.youtube.com/user/iglaoleg?gl=RU&hl=ru

 

The Present Tense

The Present Tense, музичні гурти Луганщини

Хто такий?

Музикант-початківець Микита Кістеньов. Взявся грати для друзів тільки в 2013 і до кінця року вже випустив перший ЕР – Stoppage Time. Другий свій міні-альбом – «Когда холодает» – луганець The Present Tense дописував вже в Києві, під час подій на Грушевського.

Що грає?

Гітарну музику, яку називай хоч інді-фольком, хоч блюзом, а простоти з одночасною душевністю в ній від цього менше не стане.Де слухати?
https://vk.com/presenttense
https://soundcloud.com/thepresentense/sets/ep2

 

Flying Swan

Flying Swan, музичні гурти Луганщини

Хто такі?

Дует Олексія Лебідя та Сергія Летучого зі Старобільська. Flying Swan – це, власне, синтез їхніх прізвищ у перекладі на англійську. Час від часу вони виступають із запрошеними музикантами – скрипалями та губними гармоністами. Flying Swan – одні з небагатьох гуртів Луганської області, які свідомо працюють з українською автентикою в музиці: записуються з фольклорним гуртом «Рожаниця», роблять кавери на «Мандри», виступають на «Червоній Руті» та у власному патріотичному турі «Схід і Захід – разом!».

Що грають?

Суміш акустичного року та бітбоксу, яку вони так і називають – beatbox&guitar (BB&G). Самі Flying Swan є першими і єдиними з українських музикантів, хто працює в цьому жанрі. Але якщо прислухатися, то не важко знайти схожість із 5`nizza чи «Бумбокс». Наразі найцікавіша пісня в невеликому репертуарі Flying Swan – композиція «Марно Ми» на 130-й сонет Шекспіра в українськомовному перекладі Дмитра Паламарчука.Де слухати?
https://vk.com/flyingswanmusic

 

Такими видалися найцікавіші музиканти Луганської області за версією інтернет-порталу Muzmapa. Вважаєш, що ми когось несправедливо забули? Не варто влаштовувати холіварів! Напиши про це у коментах, і, можливо, ми ще розповімо про твоїх фаворитів наступного разу.

Фото з офіційних пабліків музикантів «ВКонтакте»

  • 20
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.