Мапа

Возз’єднані Брати Гадюкіни та ще 10 вартісних гуртів Львівщини

Культурна столиця на те й має таке звання, щоб радувати нас своїми культурними цікавинками. Львівщина дала початок багатьом відомим і дуже відомим гуртам, як-от «Океан Ельзи», «Скрябін», «Піккардійська терція» чи «Плач Єремії».Але наш навігатор відкриє для вас нові імена та розповість про вже відомі проекти під новим кутом.Читайте далі про тих, кого варто послухати не лише львів’янам, а й усім любителям хорошої музики.

Брати Гадюкіни

Брати Гадюкіни, музичні гурти Львівщини, українська музика
Хто такі?

Гурт легендарний, з історією, так би мовити. А до нашого списку він потрапив через те, що цього року «гади» випустили новий альбом та знову зібралися докупи. Гурт був створений у 1988 році у Львові та проіснував до 1995. Після того кілька разів «Брати Гадюкіни» намагалися возз’єднатися, збираючи аншлаги на своїх концертах у 2006 та 2011 роках. Проте остаточно повернення «гадів» до українського музпростору відбулось у 2014. А восени вийшов їхній новий альбом Made in Ukraine, з яким «Брати Гадюкіни» вирушають у всеукраїнський тур.

Що грають?

Свого часу «Брати Гадюкіни» досягли шаленого успіху, поєднавши кілька музичних напрямків — рок-н-ролл, блюз, панк, реґґі, фанк, фольк. Також їхні пісні відрізнялися специфічними «гадюкінськими» текстами з гострою іронією, тотальним стьобом, використанням галицьких діалектизмів і наркоманського сленґу. В альбомі «гадів» можна простежити відбиток подій в Україні, зокрема під час Євромайдану та бойових дій на Сході.

Де слухати?
https://soundcloud.com/gady-com-ua

 

Один в каное

Один в каное, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Гурт «Один в каное» утворився в 2010 році у Львові. На початку свого існування складався з семи осіб, а сьогодні в каное пливуть Ірина Швайдак, Устим Похмурський та Олена Давиденко. «Один в каное» швидко набирає популярності, успішно гастролює Україною, виступає на різноманітних фестивалях та квартирниках.

Що грають?

Акустична лірична музика заворожує слухачів із перших акордів. Лише вокал, гітара та перкусія, лише щирі та душевні пісні, лише живе спілкування з аудиторією. Голос солістки іноді порівнюють із відомою співачкою Zaz — чи є в них щось спільне, вирішувати вам.

Де слухати?
https://soundcloud.com/notatky-com-ua-3/sets/live-in-museum-of-ideas

 

Мері

Мері, Трускавець, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Гурт виник у 1996 році в Трускавці, але справжня популярність до нього приходить у 2003 після запису пісні «Мерідіани», яка стала швидко набирати обертів у ротаціях всіх fm-станцій країни. У творчому доробку хлопців 14 кліпів та три студійні альбоми: «Мерідіани» (2007), «Війни в прямому ефірі» (2010) та «Кулями любов…» (2014).

Що грають?

Хлопці грають у жанрах поп-рок, рок-балада та альтернатива. Монотонність ритмів не заважає гурту створювати хіти – однак, схожі між собою, як дві краплі води. А нещодавно піснею Russia, Goodbye! «Мері» заявили про себе і в царині політ-року.

Де слухати?
https://soundcloud.com/n26/sets/kcuecgc1igdt

 

Оратанія

Оратанія, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Цей абсолютно неординарний гурт був заснований у 2000 році у Львові. Ось як пишуть на власному сайті самі музиканти: «Одного разу, гастролюючи небесними сферами, затусувались львівські чуваки з марсіанськими рокерами…». Що з того вийшло, можете послухати самі.

Що грають?

Спочатку музика гурту мала трохи депресивний стиль (пісні «Ти не той», «Воно», «Будеш» тощо), проте згодом виконавці змінили стилістику пісень на абсолютно протилежну, а свій жанр самі визначили як pazitiff-rock.

Де слухати?
http://vk.com/orataniaband

 

AtmAsfera

AtmAsfera, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Яскравий проект в сучасній українській музиці, переможці та учасники багатьох музичних фестивалів, серед яких Woodstock (Польща), MoldeJazz (Норвегія), GBOB (Англія), Emergenza (Росія), Країна Мрій (Україна). Назва гурту складається з двох слів: atma, що в перекладі із санскриту означає «душа», і sfera — середовище, в якому вона живе. Така собі сфера душі.

Що грають?

AtmAsfera дивує свого слухача насиченими та оригінальними вокальними партіями, і це не дивно, адже у гурті співають аж три вокалісти. Гурт виконує пісні в стилі world та contemporary music (альбом Integro), вдало поєднує класику та джаз, експериментує з фольковими та етномотивами світу (альбом Forgotten love).

Де слухати?
https://soundcloud.com/atmasfera

 

Ґорґішелі

Ґорґішелі, Львів, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Львівський гурт із грузинським присмаком, адже його обличчями є Тамара та Етері — дві сестри грузинського походження, що народилися і все життя мешкають у Львові. Саме цим і пояснюється двомовність їхного плейлиста, дівчата чудово співають як українською, так і  грузинською мовами. Під такою назвою гурт заснований у 2003 році (до того це був «Чорний Вересень»). За роки існування «Ґорґішелі» встигли виступити на різноманітних фестивалях, як «Мелодія», «Червона рута», «Перлини сезону», «Рок-екзистенція», «Європа-Центр», «Тарас Бульба», «Чайка», «Мазепа Фест», «Молода Галичина».

Що грають?

У своїй музиці дівчата невимушено поєднують елементи арт-року, грузинського та українського фольку у сучасному звучанні. Неповторні грузинські мотиви органічно переплітаються із українськими, створюючи чудову музику.

Де слухати?
https://soundcloud.com/gorgisheli

 

Механічний Апельсин

Механічний Апельсин, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Усе почалось у далекому 1992 році. Саме тоді було створено «Механічний Апельсин». За ці роки гурт переживав різні періоди, розпад складу, але в 2009 «Механічний Апельсин» було відроджено, зібрався сталий колектив, було записано дебютний альбом «Бойчуцький Блюз»… Зараз гурт «Механічний Апельсин» – постійний учасник багатьох українських рок-фестивалів (зокрема «ЗАХІД», «Кордон», «Бандерштат»). Свідченням популярності гурту є п’ять альбомів, участь у збірках і компіляціях. Диски гурту в продажу в Україні, США та Канаді. Музиканти нещодавно  випустили новий акустичний реліз Naked і повідомили про черговий розпад. А якщо точніше, то про переформатування у хоррор-кантрі гурт Cow Punk.

Що грають?

Грають хлопці блюз-рок, кантрі-рок та сатерн-рок. Такі собі типові «старі рокери», що послуговуються олдскульними жанрами для створення пісень про байки, п’янки та дівчат.

Де слухати?
http://www.ex.ua/81585611

 

Перекоти Поле

Перекоти Поле, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Львівський фольковий гурт, що намагається у своїй музиці поєднати народну автентику із сучасними мотивами. Професійних музикантів серед учасників гурту нема, зате є завзяті експериментатори й імпровізатори. Колектив «Перекоти Поле» існує понад три роки, і за свою поки що невелику історію встиг привернути увагу слухацької аудиторії і виступити на багатьох українських етнофестивалях, концертах і різноманітних мистецьких дійствах, серед яких були «Франко.Missia», «Ту Стань!», «Лемківська Ватра в Нагірному» та багато інших.

Що грають?

Ці львів’яни прагнуть довести всім, що в нашій країні існує справжня сучасна фольк-музика, що відіграє різнобарв`ям рідного етносу і тримається на неабиякому завзятті і музичній цілеспрямованості. Фішка гурту – використання в піснях гавайської гітари укулеле на фоні фольклорних мотивів.

Де слухати?
https://soundcloud.com/perekotypole

 

Патриція

Патриція, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Цей гурт, щоправда під іншою назвою («Кожному своє») був створений у 2003 році – у час, коли музиканти навчалися у Львівському державному училищі ім. С. Людкевича. Розвивати свою справу музиканти продовжили і під час здобуття академічної музичної освіти, навчаючись у Львівській музичній академії ім. М. Лисенка. Навесні 2012-го команда змінила назву на «ПАТРИЦІЯ» та почала активно гастролювати із концертами.

Що грають?

Дебютний альбом «Лечу» – це одинадцять драйвових і чуттєвих пісень, справжня музична мандрівка творчістю «ПАТРИЦІЇ» довжиною у десять років. Альбом відображає усі періоди творчості команди, адже вміщує як найперші пісні у нових аранжуваннях («Так хочеться тиші», «Вже не твій герой»), так і найсвіжіші музичні прем’єри («Тримай тепло», «Я здамся», «Я чекаю на тебе»). Кожна композиція на диску – автобіографічна.

Де слухати?
https://soundcloud.com/patriciaband

 

SummerInc

SummerInc, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Зовсім молодий гурт, що зародився у Львові восени 2013 року. Назва SummerInc (SummerIncorporation) пояснюється мелодійністю композицій, що нагадують тепле літо. Гурт виступає з концертами на різних квартирниках. На сьогодні у доробку музикантів близько 11 пісень та намагання записати кілька власних пісень у студії.

Що грають?

За визначенням самих музикантів, вони грають у стилі Alternative acoustic. Літня музика для піднесення настрою – якраз те, чого треба осінніми вечорами.

Де слухати?
https://soundcloud.com/summerinc

 

Illusions

Illusions, музичні гурти Львівщини, українська музика

Хто такі?

Illusions було створено 8 травня 2011 року у Львові учасниками гурту «Місто Казкових Мрій» Андрієм Бочко, Роксоланою Пахолків і піаністом Єгором Грушиним під час нічної репетиції перед записом на студії наступного ранку. У творчому доробку гурту є два альбоми – Heavens (2012) та «9» (2013), а також виступи на фестивалі «ЗАХІД», Форумі видавців, перший сольний квартирник і виступ на Благодійному ярмарку перед «Піккардійською Терцією» і «Плачем Єремії».

Що грають?

Музичний жанр, у якому грає гурт, самі учасники визначають як неокласичний рок. Ці меланхолійні й водночас теплі інструментальні композиції найкраще слухати на сон прийдешній. А іноді гітарист Андрій Бочко додає до них ще й тендітного вокалу.

Де слухати?
https://www.youtube.com/user/illusionslviv1

 

Фото з пабліків музикантів у соціальній мережі «ВКонтакте»

 • 129
 •  
 •  
 •  
 •  
Коментарі (4)
 1. Sveta сказав:

  Хороша підбірка, пізнавально

 2. Олег сказав:

  Клас, додав до закладок

 3. Даша сказав:

  Мері і Ґорґішелі – one love ))

 4. Бандера Василь сказав:

  Дякую, але NevidomeZadovolennya не львівський гурт? Чи АННА, Лесик Band, Базука Бенд?))

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.