Гурти

Навігатор. Релізи травня: Жадан і Собаки, ЛУНА та інші

Дайджест українських релізів травня дався не так просто. Можна сказати, що після багатих на гучні роботи березня та квітня і тижня святкових вихідних, останнього місяця весни панувало відносне затишшя. Тим не менше, ми знайшли кілька вартих уваги травневих альбомів та синглів.

Альбоми

Жадан і Собаки — Пси

«Привіт, лузери! Привіт, невдахи!» — саме так харківський гурт «Жадан і Собаки» вітається зі слухачами у своєму четвертому альбомі, одразу ж зриваючись із ланцюга, за який тримався в попередньому. На новому релізі «Пси» тандем культового сучасного українського письменника Сергія Жадана та ска-панк формації все ще тримає музичний удар, однак після позаторішнього «Бийся за неї» це виглядає смисловим маханням кулаками після бою. Церковні дзвони змінилися дзвоном монет («Мамона»), східний сусід продовжує свій безнадійний «хрестовий похід» («Єрусалим»), українську залізницю заледве врятує польський рокер на чолі («За#бали»). Тішить як мінімум те, що тут Жадан нарешті приймає в собі рок-зірку («Рок-музикант»), але поки – хіба через авторський переклад на українську пісні білоруського гурту «Мроя».

«Пси» — анархістський альбом-втеча, створений із розчарування від того, що мало би відбутися в Україні після Революції Гідності. Додатковими приводами для відчаю музикантів стали виступ у Кременчуцькій виховній колонії та викрадення шахраями першого тиражу релізу. Із хороших новин: пісні писалися аж на п’ятьох студіях у Харкові та Києві, до роботи долучився лідер німецького гурту Rotfront Юрій Гуржи, майстеринг віддали в руки спеціалістів із легендарної лондонської студії Abbey Road. Тож попри все музикантам вдалося втримати марку і залишитися старими-добрими «Собаками…» навіть коли все навколо сходить на пси.

ЛУНА — Маг-ни-ты

На свої 26 років киянка Христина Бардаш встигла попрацювати журналісткою, моделлю, концертним фотографом «Океану Ельзи» та пожити у Лос-Анджелесі. Потім у Христини сталося кохання на ім’я Юрій Бардаш (продюсер продакшну Kruzheva Music, відповідальний, наприклад, за Quest Pistols), а разом із ним, закономірно, і музика. При цьому її музичне альтер-его «ЛУНА» — тендітне створіння, що вірить у силу притягання та знамення із неба. Музично на альбомі «Маг-ни-ты» це втілено в лунких клубних бітах у стилі замішаного на рейві російського дівочого попу 90-х (привіт Лінді, «Тату» та іншим). Несподівано вдале поєднання  особистої щирості з вивіреною до деталей роботою продюсерів та аранжувальників. Той випадок, коли усвідомлена стилізація напрочуд рівно лягає на внутрішній стан самого музиканта. Дебютний альбом «ЛУНА» дозволяє відшукати на творчому місяці Христини кратери чуттєвості, глибину яких ще доведеться дослідити у майбутньому.

nousinthis — No `Us` In This

Звісно, ми не могли пройти повз ЕР, який його автори називають «ідеальним для далеких мандрів». Якщо це справді так, то столичний колектив nousinthis влаштовує нам зворотну подорож у часі, зупиняючись на Великому Вибусі. Протягом цих п’яти треків із космічного небуття народжуються розлогі клавішні інструментали, ніжний вокал та меланхолійний скрегіт гітар. Небесні сурми сповіщають про появу нової зірки, витвореної у звуковому шквалі з інтонацій Тома Йорка, мат-рокових конструкцій та пост-рокових орієнтирів. У тон назві релізу музиканти шукають себе у звуках всесвіту, хоча з огляду на популярність такої музики серед нових гуртів авторських нот тут не так багато, як хотілося б.

Сингли

Battle Axe Culture — He Said

Київський колектив, який можна часто побачити у збірних пост-панк/панк-рок солянках, хоч він абсолютно відмовляється від асоціацій з вищезгаданими жанрами. Потужний дебютний реліз Battle Axe Culture, що є тільки дeмозаписом і навіть не синглом, із більш ніж прямолінійною лірикою, чудовим тематичним вокалом та танцювальним ритмом — це хіт, що виник поміж жанровими кліше і дістав свою форму в джангл-попі. Складно не помітити точки перетину з дніпрянами Zagreb, які для своєї пісні Palm Coast використали уривок із того ж фільму «400 ударів» Франсуа Трюффо. За іронією долі гурти виступатимуть на одній сцені уже 24 червня в київському клубі Mezzanine.

Egor Grushin — Sparkle

Sparkle, другий сингл із майбутнього четвертого повноформатника Once львівського неокласика Єгора Грушина. Дуже ніжна і витончена композиція в характерному мінімалізмі певний час залишається без суттєвого розвитку мелодії, проте компенсується накладенням інструментальних паттернів струнних і фортепіано. Однак у певний момент мелодія «вибухає» кульмінацією, а це відбувається дуже несподівано та на диво приємно. Власне сингл асоціативно справджує назву — мелодія довго тліла від маленької іскри, загоряється і швидко згасає. Sparkle — хороший натяк на альбом, що вийшов уже 1 червня.

Леді Джанк — Танцюючи палати

Після виходу дебютного альбому «#2» хлопці остаточно довели, що їм є що сказати, на відміну від поп-рок-колег, що застрягли в аранжуваннях минулого десятиріччя та продовжують грати переспіви західних впливів. Новий сингл киян — це ще більш обточений камінь та хороша спроба змінити сприйняття стереотипного українськомовного вокалу із такого, що важко слухати, до такого, який ідеально вписується в композицію, яка, хоч не має нічого особливого, але продається через настирливий ритм та безліч романтичних рефренів у ліриці.

Фото та ілюстрації зі сторінок музикантів у ВКонтакте

  • 45
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.