Звіти

SnowPuma live: філософсько, космічно, екзистенційно

19 лютого 2015 по праву можна вважати космічним. І не тому, що в цей день народився Микола Коперник, а тому, що саме тоді в київському клубі Atlas відбулася перша вечірка SnowPuma live. Частинкою внутрішнього космосу ділилися Олександр Філоненко й Sophie Villy у спільному проекті Phylosophie, а також Tape Flakes і MAiAK.

SnowPuma live

Phylosophie: душевно й темпераментно

Соліст гурту Tape Flakes Олександр Філоненко разом із піар-менеджеркою Іриною Семенюк створили лейбл SnowPuma Familly з амбітною ціллю просувати українських музикантів. Одним із таких кроків і став концерт в Atlas.

Phylosophie

Phylosophie

Першим акордом вечора був проект Phylosophie. Це не просто банальне поєднання імені вокалістки та прізвища фронтмена Tape Flakes. І не варіації на тему «пум-пум-пум-стадо-белоснежно-диких-пум» із голосом Sophie Villy. Музиканти виконали вже відому з мережі композицію Hold Me та одну нову пісню. Чуттєвий вокал українсько-грузинської співачки та музичний темперамент вокаліста Tape Flakes — вийшло душевно та глибоко філософсько. Після цього Sophie Villy порадувала слухачів і своїм «авторським».

Трохи космосу від Tape Flakes і Neural Clan

Трохи дивно, але присутніх у клубі було доволі мало: ми не нарахували й сотні. Але це й на краще. Бо коли на сцену вийшли Tape Flakes, глядачам треба було багато місця для гоцання без штовханини. Цей електропоп-гурт уже встигли охрестити королями українського танцполу. Під улюблені To where the morning comes, I want to believe, «Стадо белоснежно-диких пум», «Покорми птиц», Loose control та обіцяні новинки ноги самі починали рухатися. Незалежно від того, фотограф, журналіст, музичний критик чи типовий тусівник це був. Особливо вирізнялися двоє енергійних хлопців, що отримали п’ятішки від Філоненка й неофіційне запрошення так запалювати всі концерти Tape Flakes.Моментами повітря колихалося від депешмодщини, інколи здавалося, що з відкритим космосом уже налагоджено зв’язок: «электрическая пыль на кончиках твоих ресниц». Сам Філоненко якось порівнював себе з радіоприймачем, який відтворює усе почуте-побачене-прочитане, але втілене у власних відчуттях і формі.

Tape Flakes

Tape Flakes

На знак вдячності деякі слухачки навіть поцілили в музикантів тюльпанами. Вихід на біс обійшовся без людей в костюмах сніжно-білих пум, але із заслуханою багатьма San Francisco.

Вихід наступного гурту — Neural Clan — підтвердив наші здогадки про зв’язок із всесвітом. Кожному з трьох музикантів личила б фраза «Крихітко, ти просто космос». Ефектні маски, суцільна електронщина і троє глядачів гоцають на танцполі. Трохи наблизив до реальності вихід на сцену Філоненка та звучання реміксу на To where the morning comes.

Neutral Clan


Екзистенційний MAiAK

Останніми підкорювати «білих пум» вийшов молодий інді-гурт MAiAK. Хлопцям, які до того ж у професійні «звукачі», довелося добряче попрацювати зі звуком, щоб він не підвів. Зате після цього на глядачів чекала шалена інструментальна енергетика з вулканічним виверження вокалу Ярослава Татарченка та лавиною емоцій як на сцені, так і в залі. Якщо існує українська музика, за яку не соромно за кордоном, то вона може бути такою, як у MAiAK.

MAiAK

MaiAk

Про ретельну підготовку хлопців до концерту свідчить не лише вокально-інструментальне звучання, а й звертання до глядачів та слайд-шоу. Не обійшлося й без зажбурювання туфлів за лаштунки (щоб не заважали «суїцидальним» танцям), викидання барабанних паличок і навіть танців лежачи на сцені від Татарченка. Time, Summer, Anymore, Friends — сприймалося на одному диханні. For The Name of New Birth вдало доповнювала грала соліста на піаніці. Порадував MAiAK і своїм єдиним кавером на Deftones — Street Carp, що звучав доволі контрастно, порівняно з попередніми піснями. Чи не найбільше про звучання цієї композиції скаже той факт, що це сподобалося навіть Чіно Морено. Енергійно, експресивно, екзистенціально.Якщо починала вечір Sophie Villy, то ставити в ньому крапку випало прекрасній Олі Діброві, яка разом із Ярославом Татарченком заспівала Shelter. Вийшло невимушено, лірично й чуттєво.

Якщо характеризувати цей вечір одним реченням, то приблизно так: три з половиною години драйву, якісної музики без обмежень, космічності й гіперемоційності. Серед завдань, які ставили керівники лейблу SnowPuma, були чесність до себе і своєї творчості та вміння звучати до мурашок — усі виконавці із цим впоралися на відмінно.

Snow Puma Live

  • 8
  •  
  •  
  •  
  •  
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.