featured

Музика Чернівців: «Бобул», гуцули, DaKooka, Sasha Boole та інші

Музична сцена Чернівців зазнає коливань між старим і новим. Культові в локальному масштабі гурти ніби застрягли в 90-х чи на початку 2000-х і вже давно не тішать слухачів свіжими роботами. Перспективні новачки вже встигли зарекомендувати себе у всеукраїнському і навіть міжнародному масштабі, і саме тому на малій батьківщині особливо не затримуються. У чому музична Буковина точно дасть фору іншим регіонам, так це у винахідливих і кумедних назвах гуртів. Ще більше рекомендацій шукайте в нашому інтерв’ю з Ігорем Кравцівим.

BeBoBul

Хто такі?

Із 2011 року під назвою BeBoBul грають чернівецькі музиканти Олексій Глущенко та Олександр Сокол. Походження назви проекту залишається втаємниченим, однак Іво Бобул на обкладинці його сторінки у ВК ніби натякає. Хлопці охочі до фічерінгів: у 2011 BeBoBul гастролювали з відомим кам’янець-подільським інді-дуетом Zapaska у Польщі, а нещодавно поїхали в тур з іншою чернівецькою командою — DaKooka, де нині також грає Олександр (їхній спільний короткостроковий проект отримав назву Imali).

Що грають?

BeBoBul — експериментальна суміш з електроніки, інді, пост-панку, тріп-хопу з використанням басу, гітари та драм-машини. Слухаючи цю музику, розумієш, чому рухи при помішуванні нагадують оберти гіпнотичного кола.

Де слухати?

https://vk.com/bebobul
https://www.facebook.com/bebobul/timeline
https://soundcloud.com/bebobul

Гуцул Каліпсо

Хто такі?

За однією з найпопулярніших легенд, словосполучення «Гуцул Каліпсо» фронтмени гурту Андрій Рудік та Богдан «Бодя» Федчук почули в одній із закордонних пісень гурту Yellowman. Тоді й зрозуміли — це доля. Зібравшись у 1999, музиканти одразу почали брати штурмом низку тогочасних популярних українських фестивалів: «Червона Рута» (2001, друге місце в категорії «танцювальна музика»), «Перлини Сезону» (2001, друге місце), «Таврійські Ігри» (2006, перше місце серед молодих гуртів). Завдяки участі в проекті «Свіжа кров» телеканалу М1 та активним виступам у столичних закладах «Гуцул Каліпсо» став одним із найвідоміших чернівецьких гуртів серед «не чернівецьких» слухачів. Першим і єдиним студійником «гуцулів» та одночасно їхнім magnum opus став реліз «Рекет-гангстєра» (2007). Опісля творча активність формації пішла на спад: Бодю та Рудіка частіше можна було побачити / почути як ведучих на місцевому телебаченні та радіо, аніж як музикантів на сцені. Минулого року з’явилася інформація про те, що Федчук узагалі виїхав з України. Є і хороша звістка: нещодавно музиканти опублікували на своїх сторінках у соцмережах фото із запису довгоочікуваного другого альбому.

Що грають?

Хіп-хоп, фольк, фанк, блюз, ска — усі свої численні жанрові мітки «Гуцул Каліпсо» хвацько навішують на «маленьких людей» із рідної Буковини: продавців Калинівського ринку, заробітчан, місцевих чиновників, врешті-решт звичайних вуличних вуйків, які не лізуть за словом у кишеню і завжди готові дати відсіч кривдникові. І все це музиканти подають у колоритній стьобній обгортці з родзинками діалектизмів.

Де слухати?

https://vk.com/gutsulcalipso
https://www.facebook.com/GutsulCalipso
https://www.youtube.com/user/gutsulcalipsoTV

DaKooka

Хто такі?

Ще рік тому DaKooka існувала як сольний проект піаністки та діджея Катерини Єременко. Нині Катерина виступає разом із повноцінним складом у форматі live band. У 2015 перший альбом DaKooka — Radha — став одним із найкращих дебютів в українській музиці на думку багатьох вітчизняних оглядачів. Наразі гурт дає концерти в турі Україною, Польщею та країнами Балтії, а також готується до релізу другого альбому, що отримав назву «Ерось».

Що грають?

У сольному дебютнику DaKooka не було нічого, крім пронизливого вокалу та клавіш у човниковому бізі між внутрішньою гармонією та спонтанними неврозами. На живих виступах DaKooka можна було пересвідчитися, що гурт додав пісням Катерини об’єму та рокової рухливості. Що ж ми почуємо у свіжому повноформатнику, поки залишається інтригою.

Де слухати?

https://vk.com/dakooka
https://www.facebook.com/dakooka/
https://soundcloud.com/dakooka
https://www.reverbnation.com/dakooka

Монополія

Хто такі?

Зовсім молодий чернівецький гурт, утворений взимку 2015 року. Вже встигли виступити на кількох фестивалях локального масштабу в Чернівцях, Тернополі та Львові та випустити міні-альбом «Шалене життя». А до кінця літа «Монополія» планує завершити роботу над повноформатником.

Що грають?

Несоромний і якісно записаний поп-рок про кохання-зітхання. Поки ніби нічого надзвичайного, але правильні орієнтири можуть завести цих хлопців далеко.

Де слухати?

https://vk.com/monopolia_band
https://www.facebook.com/groups/monopolia/
https://www.youtube.com/channel/UCTZF1iDeOUfcTyFsyxt3u9A
https://soundcloud.com/monopoliaband

OLOVO

Хто такі?

OLOVO не випадково називають «піонерами чернівецької інді-сцени», адже гурт існує ще з 1998. На початку 2010-х незмінний лідер формації Сергій Колісник представив її в оновленому складі.

Що грають?

Ми б наважилися змінити у визначенні гурту префікс «інді-» на «андеграунд». Справа в тому, що OLOVO грають справді модну музику, от тільки з розрахунком на минуле століття. Звідти й переважно 10-хвилинні композиції в жанрі прогресивного року, які неймовірним чином уживаються в репертуарі з поп-роком та альтернативою.

Де слухати?

https://vk.com/indieolovo

Samata

Хто такі?

Samata зібралися у 2005, тобто, минулого року гурт відзначив 10-річчя. У 2008 музикантів помітив Олег Скрипка, запросивши їх на фестиваль «Країна мрій», а згодом видавши дебютний альбом Fire Show на однойменному лейблі. За три роки світ побачив другий альбом Samata, до якого увійшли оброблення пісень «Воплів Відоплясова» у стилі ейсід-джаз. Найновіший студійник гурту отримав лаконічну назву «15» і вийшов минулоріч. Музика Samata прозвучить у документальному фільмі «Невідома Україна», присвяченому, зокрема, і музичній terra incognita нашої батьківщини.

Що грають?

Вишукану інструментальну етніку з електронним присмаком. Наприклад, на найновішому альбомі Samata переважають східні мотиви, а серед треків є дуети з тими ж таки DaKooka.

Де слухати?

https://vk.com/samata1717
https://www.facebook.com/Samata1717/?filter=1
https://soundcloud.com/samata

Sasha Boole

Хто такий?

Один із найкращих інді-фольк-музикантів України насправді — звичайний чернівецький хлопака на ім’я Олександр Буліч, який закінчив філологічний факультет місцевого університету, але зрозумів, що музика йому ближча. Разом із тим довкола іміджу Sasha Boole існує чимало легенд: наприклад, творчий псевдонім музикант, за власним висловом, запозичив одночасно в порноакторки Саші Грей та математика Джорджа Буля. Буль гастролює не лише в Україні, а й у Польщі, Чехії, Німеччині, Швейцарії, Ісландії. Зараз у його дискографії вже два релізи: Vol.1 (2013) та Survival Folk (2014).

Що грає?

Бадьору музику на гітарі та гармоніці на перетині американського фольку, кантрі та блюзу. Якщо перший альбом був зізнанням Буля в любові Дикому Заходу з дотепними текстами про кокаїнове передозування лісових звірів, то другий видається його дзеркальним відображенням — похмурим і винятково англійськомовним, натхненним сумними подіями в Україні 2014-2015 років.

Де слухати?

https://vk.com/sashaboole
https://www.youtube.com/channel/UCknZ8UiTKEVCNErc_V9Gk5A/videos
https://www.facebook.com/sashabooleofficial
https://soundcloud.com/sasha-boole
http://sashaboole.bandcamp.com

Stelsi

Хто такі?

Одні з найкращих і нечисленних представників електронної сцени як Чернівців, так і всієї України кінця 1990-х — початку 2000-х. На початках музика Stelsi не знаходила гідного поцінування на батьківщині, тому перші альбоми гурту видавалися в Нідерландах і Німеччині. Згодом музиканти додали до треків вокал, обзавелися «живим» складом, а на альбомі «Там» (2005) почали працювати з фолькотронікою — ще до того, як це стало мейнстрімом серед нових українських музикантів. Найновіший альбом Stelsi — «Товариство з безмежною безвідповідальністю» — вийшов у 2008-му, тобто, рівно 8 років тому. Із того часу гурт тішив слухачів рідкісними синглами та ЕР, останнім з яких стала пісня «Соціальна сітка», спільна з чернівецьким гуртом BioNik. Наразі гурт працює над наступним повноформатником, що носитиме назву Electrofolk.

Що грають?

Від абстрактної електроніки з мотивами різних країн світу Stelsi поступово перейшли до синтетичних експериментів з українським фольклором. У багатому на електронні вивершення 2016 ці треки звучать дещо ретроградно і навіть дотепно, але це скоріше не стільки недолік, як фішка.

Де слухати?

http://www.stelsi.com
https://vk.com/stelsiband
https://soundcloud.com/stelsi
https://www.facebook.com/stelsiband

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Теги BeBoBul DaKooKa OLOVO Samata Sasha Boole Stelsi Гуцул Каліпсо Монополія Чернівці
Коментарі (0)

Відповісти

Ваш email не буде розголошено. Обов'язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Copyright © 2014-2024 Muzmapa. All RIGHTS RESERVED.

Зв'язатись з нами - +38(066) 129-70-00, muzmapa@gmail.com